Коломойський, Боголюбов і Григоришин купили паспорти Кіпру - The Guardian

Поділитися
Коломойський, Боголюбов і Григоришин купили паспорти Кіпру - The Guardian Коломойський не приховує, що окрім України він також громадянин Ізраїлю і Кіпра. © rbc.ua
Українські олігархи скористалися так званою програмою "золотої візи".

Олігархи з України і Росії користуються програмою на Кіпрі, яка дозволяє отримати громадянство в обмін на інвестиції. Острівна країна, яка також є членом Євросоюзу, отримала 4 мільярди за рахунок такого продажу своїх паспортів і не вважає, що зробила щось погане.

Про це пише The Guardian з посиланням на витік списку імен тих, хто отримав кіпріотське громадянство таким чином. До 2013 року громадянство Кіпра видавалося лише за рішенням уряду країни. Це була менш формальна версія нинішнього способу купити громадянство.

Видання зауважує, що так звані схеми "золотих віз", що фактично означає продаж громадянства у обмін на інвестиції, практикуються майже по всьому світу, хоч і таємно. Лише Мальта раніше оприлюднювала імена тих, хто подавав такі заявки. The Guadrian підкреслює, що серед тих, хто купив громадянство на Кіпрі, багато людей з України і Росії, які мають значний політичний влив у рідній країні.

Серед них, приміром, колишній російський депутат Леонід Лебедєв, який володіє компанію "Синтез Групп". Він один із сотень росіян, які стали громадянами Кіпру за гроші. Forbes оцінює його статки в 1,2 мільярди доларів.

Ще один росіянин, який купив кіпріотський паспорт - Олександр Пономаренко, чиї статки оцінюються в три мільряди доларів. В 2011 році він заплатив за палац, який був збудований для російського президента Володимира Путіна.

"Я отримав громадянство Кіпру через інвестицію. Тож сьогодні я громадянин двох країн - Росії і Кіпру", - зізнався він в 2016 році.

Геннадій Боголюбов і його колишній бізнес-партнер Ігор Коломоський заснували "Приватбанк" в 1990-х роках. З того часу вони були найбільшими акціонерами банку аж до націоналізації в 2016 році. Український національний банк висунув підозри, що обидва українських багатія вивели з "Приватбанка" 4,2 мільярди фунтів стерлінгів.

Юрист, який представляє Боголюбова, підтвердив, що його клієнт отримав громадянство Кіпру в 2010 році "в результаті здійснення серйозних інвестицій в країні і відповідно до юридичних вимог на той час". Також він прокоментував, що підозри щодо "Приватбанку" нібито "наклепницькі, необґрунтовані і неправдиві".

Представник Коломойського сказав виданню: "Йому видали громадянство Кіпру з огляду на значні інвестиції в країні". Видання зауважує, що у Коломойського теж юридичні проблеми в Україні через "Приватбанк". Хоча сам Коломойський ще в 2014 році сам підтверджував, що у нього окрім українського паспорта є ще й кіпріотський і ізраїльський.

Костянтин Стеценко теж серед тих, хто отримав громадянство Кіпру за гроші. Він керуючий партнер в компанії Invest Capital Ukraine. За словами представника Стеценка, компанія здійснює операції на Кіпрі. А громадянство Стеценка "стало вигідним доповненням до цих умов". Він став кіпріотом цього року.

Костянтин Григоришин - найбільший інвестор компанії Energy Standard Group. Згідно з Forbes, він володіє також колекцією витворів мистецтва вартістю 300 мільйонів доларів. Видання зауважує, що Григоришина називають олігархом, пов'язаним з президентом Петром Порошенком. Але сам він це заперечує. Своє громадянство на Кіпрі він отримав у 2010 році.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко з початку 2017 року припинив громадянство 28 осіб.

Нагадаємо, що найбільшими власниками за кількістю компаній стали Ахметов, Порошенко, Фірташ і Коломойський. Відповідно до даних держреєстрів, в Україні налічується понад 2,66 млн власників бізнесу, яким в сукупності належить 1,5 млн компаній.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі