Зеленський: «Я підтримую подвійне громадянство, але через паспортизацію в Криму й Донбасі – це дуже складне питання»

Поділитися
Зеленський: «Я підтримую подвійне громадянство, але через паспортизацію в Криму й Донбасі – це дуже складне питання» © Сайт президента України
Президент переконаний, що у мирний час парламент швидко б проголосував за введення в Україні подвійного громадянства.

Президент Володимир Зеленський підтримує подвійне громадянство в Україні, про що він заявив під час зустрічі у Стенфордському університеті (США, Каліфорнія). Однак, він зауважив, що у час, коли на окупованих українських територіях Росія проводить паспортизацію, питання подвійного громадянства є дуже складним.

«Я виступаю за подвійне громадянство. Розглядається це питання серед парламентарів України. Але тут дуже важливо, чи це на часі саме сьогодні. Тому що складно. Ви самі розумієте, як це було щодо тимчасової окупації нашого українського півострова. Ви знаєте правду, що паспортизація була довгою, протягом понад 20 років паспортизація російськими паспортами громадян України на території Криму», – заявив Зеленський.

Також він нагадав, що зараз паспортизація відбувається і в тимчасово окупованому Донбасі. За його словами, на сьогодні вже близько 600 тисяч російських паспортів роздали росіяни на окупованих українських територіях.

Зеленський впевнений, що у мирний час парламентарії могли б швидко проголосувати за питання подвійного громадянства, аби зробити його пріоритетним. За словами президента, зокрема, це було б зроблено для тих, у кого є українське коріння, а також для українських діаспор по всьому світу.

«Тому питання дуже складне саме через те, що є паспортизація», – додав Зеленський.

Зазначимо, у Верховній Раді ще два роки тому зареєстрували президентський законопроєкт про подвійне громадянство. Однак у травні 2020 року розгляд документу відклали.

Єдиної думки щодо подвійного громадянства немає ані в українському суспільстві, ані у владі. Так, перший віцеспікер ВР Руслан Стефанчук вважає, що введення в Україні подвійного громадянства об'єднає її громадян за кордоном, а міністр закордонних справ Дмитро Кулеба – що подвійне громадянство потрібне, але не з країною-агресором.

Зараз Україна формально не визнає подвійного громадянства, але фактично не забороняє його. Крім того, досі відсутній спеціальний правовий механізм щодо регулювання процедури втрати громадянства України. 

Так, у травні президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким позбавив громадянства Вадима Альперіна, Араїка Амірханяна та Олександра Єрімічука. А 23 липня так само ввів у дію рішення РНБО щодо протидії подвійному громадянству чиновників. Як знайти логіку в алогічних діях влади, читайте у статті Івана Герасименка «Подвійні стандарти для подвійного громадянства» у ZN.UA. 

Про нюанси президентського законопроєкту щодо громадянства, розгляд якого відклали, читайте у статті Інни Ведернікової «Подвійне громадянство: стежте за руками».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі