Україні потрібне подвійне громадянство, але не з державою-агресором – Кулеба

Поділитися
Україні потрібне подвійне громадянство, але не з державою-агресором – Кулеба © Андрей Товстыженко, ZN.UA
Голова МЗС розповів, навіщо Україні подвійне громадянство.

Україні потрібне подвійне громадянство, однак не з країною-агресором, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю ТСН. Водночас він зазначив, що мають бути серйозні фільтри для отримання паспортів двох держав.

“Україні потрібне подвійне громадянство, щоб зберегти зв’язок із мільйонами українців, які виїхали і розпочали нове життя в інших країнах. Якщо ми вже не можемо втримати їх географічно в Україні, давайте тоді втримаємо їх ментально та юридично у нашому українському просторі” - зазначив Кулеба.

Він додав, що не може йтися ні про яке подвійне громадянство із державою-агресором. Кулеба зазначив, що “це табу. Це закрита тема, І це має бути чітко капслоком у законі прописано”. Міністр також заявив про те, що повинні бути серйозні фільтри для отримання подвійного громадянства, щоб цим не можна було маніпулювати.  

“Але я ще раз хочу наголосити, що питання подвійного громадянства — це питання збереження української ідентичності у світі та використання можливостей закордонних українців для розвитку України. Якщо ми цього не зробимо, то втратимо всіх цих людей, цей потенціал”, - додав міністр.

Раніше Кулеба розповів про те, за яких умов в Україні може бути введено подвійне громадянство.

Зазначимо, що у Верховній Раді ще минулого року зареєстрували президентський законопроект про подвійне громадянство. Однак у травні 2020 року розгляд документу відклали. 

Водночас, коментуючи законопроект Зеленського, перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що введення в Україні подвійного громадянства об'єднає її громадян, які перебувають за кордоном.

Детальніше про нюанси президентського законопроекту щодо громадянства, читайте в статті Ольги Поєдинок "Біпатриди в законі?" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі