Американський сенатор Мітч Макконнелл підтвердив, що канцлер Німеччини Олаф Шольц обіцяв групі політиків США не запускати газопровід "Північний потік-2" у разі загострення довкола України.
Таким чином канцлер Німеччини підтвердив слова сказані Байденом напередодні, заявив сенатор в ефірі C-Span.
"Хороша новина полягає в тому, що Шольц підтвердив те, що вчора сказав президент Джо Байден: якщо відбудеться вторгнення, "Північний потік 2" не просуватиметься вперед", - сказав Макконнелл.
Шольц після переговорів із президентом США 8 лютого висловився за дипломатію щодо ситуації навколо України.
"Ясно, що військова загроза присутня, про це не можна мовчати... Якщо буде військова агресія, то за нею буде жорстка спільна відповідь", - сказав він, але безпосередньо не відповів на запитання журналіста, чи Німеччина вводитиме санкції проти "Північного потоку" -2"».
"У тому, що стосується санкцій, ми діятимемо узгоджено", - заявив канцлер ФРН.
Напередодні президент США Джо Байден заявив, що Північний потік-2 перестане існувати у разі вторгнення Росії в Україну.
Раніше повідомлялося, що Німеччина розпочала пошук альтернативних постачальників газу на випадок припинення імпорту з Росії через напруженість в Україні.
Ця заява сигналізує про зміну політики Німеччини. Це, серед іншого, може принести користь сусіднім державам. Німеччина, яка не має терміналів для ЗПГ, може імпортувати його з сусідніх Бельгії (один термінал), Франції (чотири), Литви (один), Нідерландів (один) та Польщі (один).
Європа зараз бореться з енергетичною кризою, внаслідок якої ціни на газ та електроенергію побили кілька рекордів за останні кілька місяців. Запаси газу на континенті вже досягли найнижчого рівня більш ніж за десятиліття, а один із найхолодніших місяців у році ще у розпалі.
Газові котирування на європейських біржах досягли історичного максимуму 2190,4 доларів 21 грудня 2021 року.
Різке зростання цін на енергоносії у поєднанні з недопостачанням викликало звинувачення з боку європейських офіційних осіб у тому, що Росія обмежує постачання, щоб чинити тиск на владу з метою сертифікації нового трубопроводу.
Раніше в адміністрації президента Сполучених Штатів Америки заявляли, що немає потреби терміново вводити санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2". Якщо цей захід залишиться загрозою, то він буде більш ефективним, заявила Джен Псакі.