Переговори Байдена та Шольца: головне, про що говорили лідери

Поділитися
Переговори Байдена та Шольца: головне, про що говорили лідери © http://commons.wikimedia.org/wiki/User:Tvabutzku1234
Агресія Росії та запровадження "Північного потоку-2" стали головними темами.

Президент США Джо Байден провів переговори з канцлером Німеччини Олафом Шольцем.

Переговори тривали понад дві години, а підсумки зустрічі політики підбили на спільній пресконференції, повідомляється на сторінці президента США у Facebook.

Важливим і першим питанням переговорів була єдність країн у стримуванні російської агресії проти України. Байден наполіг, що найкращим виходом із ситуації є дипломатія.

"Ми готові до переговорів. Німеччина продовжує діалог через Нормандський формат, але якщо Росія обере подальше вторгнення в Україну — і ми, і НАТО готові до цього", — сказав він.

Також президент США нагадав, що розроблено пакет санкцій та "швидких заходів" у разі агресії Росії та заявив, що Китай "поряд із Росією та іншими конкурентами намагаються створити не ліберальне майбутнє".

"Ми працюватимемо разом з Німеччиною, щоб нові технології служили свободі, а не репресіями та авторитаризмом", — підкреслив він.

Шольц у відповідь заявив, що Німеччина та союзники не мовчать, бачачи збільшення агресії Росії на адресу України.

"Ми бачимо, що кількість військових на кордоні з Україною зростає. Це серйозна загроза для європейської безпеки й важливо, щоб ми діяли разом і робили все необхідне для реагування", — сказав він.

Канцлер Німеччини нагадав, що Росія заплатить високу ціну у разі агресії.

"Вже навіть Росія "зрозуміла це послання", — сказав Шольц.

Байден також уточнив, що сертифікація газопроводу "Північний потік-2" не відбудеться, якщо РФ нападе на Україну.

"Якщо Росія вторгнеться, йдеться про танки або війська, якщо перетне кордон України знову, тоді "Північного потоку-2" не буде. Це буде кінець", — сказав він.

На запитання журналістка, як це США зроблять, адже за сертифікацію відповідає Німеччина, він відповів: "Я вам обіцяю, це буде зроблено", а Шольц підтвердив: "Ми будемо єдині".

Також:

  • Шольц заявив, що військова загроза Україні існує, і це серйозна загроза безпеці всієї Європи;
  • Байден нагадав, що американцям було б розумно залишити Україну;
  • Лідери обговорили санкції, що проробляються проти Росії на випадок ескалації кризи в Україні. "Санкції будуть жорсткими та загальними", — заявив Штольц;
  • Байден готовий продовжити переговори із Москвою;
  • США вважають Німеччину "абсолютно надійним партнером" і Берлін ніколи не втрачав довіру до Штатів;
  • США та Німеччина спільно працюють над викликами, які представляє Китай та над стабільністю на Західних Балканах.

Раніше повідомлялося, що мета адміністрації президента США у стримуванні агресії Росії на кожному кроці та викритті її планів, але Путін каже, що цей підхід може спровокувати конфлікт.

У ключові моменти після того, як вибухнула криза на кордоні України, президент Байден та його помічники працювали над викриттям планів Путіна, розсекретивши інформацію про його подальші кроки та назвавши главу Кремля "агресором".

Новий уряд Німеччини, на тлі максимально проросійської поведінки у питанні нарощування Росією військ на кордоні з Україною, хвалиться, що зумів досягти суттєвого прогресу у напрямку відновлення "нормандського формату", заявив раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Про те, як Вашингтон, діючи на межі фолу, захищає суверенітет нашої країни, читайте у статті Сергія Корсунського "Загроза вторгнення Росії: цей тайм виграли США та Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі