Європарламент ратифікував угоду про співпрацю Британії та ЄС після Brexit

28 квiтня, 2021, 11:35 Роздрукувати
Відправити
Відправити

З 1 січня Британія офіційно перестала бути членом Євросоюзу.

Європарламент ратифікував угоду про співпрацю Британії та ЄС після Brexit
© Pixabay

Європейський парламент затвердив Угоду про торгівлю та співробітництво між ЄС і Великою Британією, що встановлює правила майбутніх відносин після виходу країни з блоку - «Брекзіта», повідомляє пресслужба.

На голосуванні у вівторок, 27 квітня, рішення підтримали 660 європарламентарів, п'ятеро були проти, 32 людини утрималися. За супроводжувальну резолюцію проголосували 578 осіб. Результати голосування стали відомі сьогодні.

«ЄС і Велика Британія заклали основу відносин між рівними. Головне з того, що відбувається сьогодні - це початок, а не кінець. Ми досягли домовленостей у багатьох важливих галузях, включно із забезпеченням взаємного доступу до ринків», - зазначив доповідач Комітету у закордонних справах ЄП Андреас Шидер.

Європарламентарі привітали досягнуті домовленості щодо торгових мит і квот (зокрема в частині квот на вилов риби), і висловили розчарування через відмову Британії поширити дію Угоди на окремі аспекти зовнішньої політики, політики безпеки і розвитку, а також продовжувати участь в програмі обміну студентами.

У Європарламенті також нагадали про важливість «збереження миру на острові Ірландія». Північна Ірландія входить до складу Великої Британії як автономний регіон, і вийшла з Євросоюзу разом з усією країною. Водночас Республіка Ірландія залишається членом ЄС. Питання функціонування кордону між ними було одним із найпроблемніших під час переговорів Лондона і Брюсселя.

Угода на тимчасовій основі застосовується з 1 січня 2021 року. Ратифікація Європейським парламентом необхідна, щоб з 1 травня вона почала діяти на постійній.

Читайте також: ЄС розпочав судовий процес проти Британії через порушення угоди про Brexit — FT

Наприкінці березня високопоставлені представники уряду, бізнесу та громадянського суспільства Великої Британії, ЄС, США та Канади взяли участь у конференції, присвяченій відносинам Британії і ЄС після Brexit.

Для уряду британського прем'єра Бориса Джонсона відносини з ЄС не є пріоритетом. Він хоче зосередитися на інших частинах світу, США й Індо-Тихоокеанському регіоні. Інший його пріоритет - внутрішній, відновлення економіки після пандемії коронавірусу. Однак успіх «глобальної Британії» істотно залежатиме від більш продуктивних відносин з ЄС.

Дивіться спецтему: Brexit The Guardian: У Британії відбулася таємна міжпартійна зустріч, де обговорювалися наслідки Brexit і шляхи зближення з ЄС У документах зустрічі вказується, що приєднання до ЄС не на порядку денному, але підкреслюється, що блок і Британія мають спільні інтереси. Ріші Сунак розробляє плани відновлення зв'язків Британії з ЄС – Bloomberg Мова не йде про розчарування Brexit, радше реагуванням на виклики сьогодення. Bloomberg: Британія та ЄС наближаються до попередньої угоди щодо Північної Ірландії після Brexit При цьому, будь-яка угода все одно потребуватиме схвалення політичних партій. Верховний суд Британії відхилив заявку на проведення референдуму про незалежність Шотландії Перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен вже відреагувала. Британія хоче провести великий європейський політичний саміт — Politico Лондон хоче приєднатися до політичного співтовариства Європи. 
За матеріалами: ZN.UA / Підготував/ла : Ольга Чекіс
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК