Британія та ЄС все ще розходяться у питанні відносин після Brexit — Bloomberg

Поділитися
Британія та ЄС все ще розходяться у питанні відносин після Brexit — Bloomberg © pixabay/feworave
Сторони не можуть вирішити проблему щодо протоколу Північної Ірландії.

Представники Великої Британії та Європейського Союзу планують зустрітися знову протягом найближчих двох тижнів після того, як не змогли вирішити свої розбіжності щодо того, як торговельна угода після Brexit впливає на Північну Ірландію, пише Bloomberg.

Британський переговорник Девід Фрост, який займається питаннями відносин Великої Британії з ЄС, та віце-президент Європейської Комісії Марош Сефчовіч провели зустріч у Брюсселі.

Сторони не очікували значного прогресу, але сьогодні Велика Британія повідомила про «позитивний імпульс».

В ЄС заявили, що сторони «скористалися нагодою, аби підвести підсумки всіх невирішених питань».

Представник ЄС попередив, що для вирішення питання торговельних відносин та протоколу Північної Ірландії може знадобитися багато часу.

Вплив Brexit, який створив торговельний кордон в Ірландському морі, спричинив потрясіння в Північній Ірландії, спровокувавши заворушення та протести, а також додаткові втрати для бізнесу.

ЄС навіть розпочав судовий процес проти Великої Британії щодо імплементації протоколу Північної Ірландії після того, як Лондон в односторонньому порядку продовжив відмову від митних перевірок деяких товарів, які надходять до Північної Ірландії з Великої Британії.

Брюссель заявляє, що рішення Великої Британії в односторонньому порядку полегшити правила торгівлі для підприємств Північної Ірландії є порушенням договору про вихід країни з блоку. ЄС розпочав судовий процес проти Великої Британії через нібито порушення умов угоди про Brexit щодо Північної Ірландії, загостривши суперечку, яка погіршила відносини між сторонами, унаслідок цього британські товари ризикують потрапити під дію тарифів.

Британія та ЄС все ще не можуть налагодити торговельні відносини після Brexit. Експорт товарів Британії до Європейського Союзу зменшився на 40%, тоді як імпорт скоротився майже на 30%. Попри те, що більша частина цього падіння являє собою наслідки пандемії коронавірусу, значна частка таких негативних тенденцій відображає нову реальність після Brexit.

Поділитися
Дивіться спецтему: Brexit
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі