Британія починає відчувати реальні наслідки Brexit — The Economist 

Поділитися
Британія починає відчувати реальні наслідки Brexit — The Economist  © https://twitter.com/Independent
Британії та ЄС важко пристосуватися до нової реальності.

Британія та ЄС все ще не можуть налагодити торговельні відносини після Brexit. Експорт товарів Британії до Європейського Союзу зменшився на 40%, тоді як імпорт скоротився майже на 30%. Попри те, що більша частина цього падіння являє собою наслідки пандемії коронавірусу, значна частка таких негативних тенденцій відображає нову реальність після Brexit, пише The Economist.

По-перше, Британії стало важче розвивати торгівлю з ЄС. Порівняно з минулим роком, експорт британських товарів до країн, що не входять в ЄС, зріс майже на 5%. По-друге, диференціальне падіння експорту та імпорту вказує на те, що велику роль грає ​​дотримання нових прикордонних правил. Поки держави ЄС застосовують нові жорсткіші перевірки, Велика Британія все ще в основному відмовляється від них. Кінцевим результатом є дисбаланс у торгівлі, який відчувають британські компанії. Загалом, Управління з питань бюджетної відповідальності, фіскальний наглядовий орган, підрахувало, що затримки на кордоні в першому кварталі 2021 року будуть коштувати країні близько 0,5% ВВП.

Попри те, що Велика Британія уникнула запровадження мита, підписавши торговельну угоду з ЄС, на кордоні виникають нові затримки. Санітарні перевірки спричинили перебої - особлива проблема для товарів, які швидко псуються.

Британський уряд стверджує, що навіть якщо Brexit спричинив проблеми у деяких галузях промисловості, швидка програма вакцинації дозволить економіці Великої Британії відновитись швидше, ніж в ЄС. Однак швидке циклічне відновлення не скасує структурної шкоди, яку завдав Brexit. Експортери ризикують зіштовхнутися зі ще більшими бар'єрами, але компанії, орієнтовані на внутрішню торгівлю, відчуватимуть меншу конкуренцію з-за кордону. Більше торговельних затримок означатимуть менший обсяг торгівлі, що в довгостроковій перспективі призведе до падіння продуктивності. Нові торговельні відносини Британії з ЄС можуть зробити британську економіку на 4% меншою. Згідно з найсвіжішими прогнозами, удар від пандемії COVID-19 становитиме лише 3%.

Однак Brexit також може принести і деякі економічні переваги. Наприклад, Велика Британія може укласти торговельну угоду з Америкою, якщо вдасться подолати внутрішньополітичні перешкоди, але це, ймовірно, додасть лише близько 0,2% до ВВП у довгостроковій перспективі. Британський уряд сподівається, що нова свобода від норм ЄС принесе дивіденди. Але компенсувати усю шкоду від Brexit може бути важко, резюмує видання.

У грудні ЄС і Британія погодили умови торговельної угоди.

ZN.UA розібралося з умовами угоди і з тим, що буде з безвізовим режимом і умовами роботи в ЄС і Британії після Brexit.

Як відіб'ється Brexit на житті громадян Сполученого Королівства, читайте в матеріалі Олексія Коваля "Британці готуються до гіршого".

Поділитися
Дивіться спецтему: Brexit
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі