Що очікує Україну і чому допомога США може визначити її майбутнє? — The New York Times

Поділитися
Запропонований пакет допомоги у розмірі 60 мільярдів доларів від США може сприяти українським ударам в тилу Росії.

Питання полягає в тому, чого Україна все ще може сподіватися досягти. Можливо, що Україна або Росія здійснять більш успішну військову операцію цього року, ніж очікують експерти. Але найбільш вірогідним результатом цьогорічних бойових дій буде продовження тупикової ситуації. Цей глухий кут визначить, як закінчиться війна, зазначає The New York Times.

Україна хоче повернути всю свою територію та українці вірять у свою здатність дати відсіч. Вони захистили Київ, повернули Херсон і відтіснили Росію від Харкова у 2022 році. Збройні сили України більш загартовані в боях, ніж будь-хто інший в Європі, вони стали більш досконалими завдяки впровадженню американських технологій. Вони уникнули найгіршого результату: повної поразки, повалення їхнього демократичного уряду, встановлення російської влади. Багато українців зараз вважають, що поступки Росії означатимуть, що їхні земляки загинули даремно.

Але ситуація є не дуже втішною. Україна втратила майже п'яту частину своєї території. У 2014 році Росія захопила Крим і організувала сепаратистський заколот на частині Донбасу. В українських військових також закінчуються боєприпаси та обладнання. Хоча Європа нещодавно схвалила виділення 54 мільярдів доларів економічної допомоги, саме американські гроші забезпечують військову міць України. Але більшість республіканців у Палаті представників виступають проти подальшої допомоги Україні. Якщо Україна не може отримати те, що їй потрібно для перемоги над Росією, про яку угоду може йти мова? 

Владімір Путін може погодитися на угоду, згідно з якою він отримає територію, яку він окупував, і яка змусить Україну залишатися нейтральною, зупинивши її інтеграцію з Європою. Українці називають цю угоду капітуляцією. Але без додаткової американської допомоги вони можуть бути змушені піти на неї.

"Кращою [за капітуляцію] угодою для України було б повернення їй принаймні частини її територій, а також обіцянка, що Сполучені Штати і Європа допоможуть захистити її від Росії. Можливо, тоді Путін двічі подумає про подальші напади. За такого сценарію Україна, можливо, не одразу вступить до НАТО чи Європейського Союзу, перспектива вступу до яких і стала першопричиною російського вторгнення", – пишуть у NYT.

Але для того, щоб ця угода стала можливою, Україні потрібна сильніша армія, щоб підірвати військові зусилля РФ. Російська армія зазнала поразки, втратила багато зброї, її модернізація відкинута на роки назад. Якщо запропонований пакет американської допомоги у розмірі 60 мільярдів доларів коли-небудь буде ухвалений, це може сприяти  українським ударам в тилу Росії. Тобто, фінансова допомога від Конгресу може стати різницею між поганою угодою і кращою.

Раніше, видання The New York Times вже писало статті про необхідність мирної угоди з Росією, але їхні тексти отримали шквал критики. Адже воно пропонує Україні піти на переговори із Росією. Український журналіст Юрій Ніколов вважає, що ці статті схожі на російську інформаційно-психологічну операцію проти українців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі