Шарль Мішель закликав Конгрес США ухвалити додаткову допомогу Україні

Поділитися
Шарль Мішель закликав Конгрес США ухвалити додаткову допомогу Україні © Шарль Мішель/Twitter
Очільник Євроради наголосив, що ці гроші є необхідними, щоб гарантувати фінансову стабільність Києва.

Президент Європейської ради Шарль Мішель на сесії Європейського парламенту під час ключових дебатів щодо результатів спеціального європейського саміту від 1 лютого звернувся до Палати представників Конгресу США із закликом ухвалити рішення щодо пакету допомоги Україні на 60 мільярдів доларів. Про це повідомляє Укрінформ.

"Щоб не було жодних сумнівів та підозр, дозвольте мені заявити, що кожен євро на підтримку України – це євро, інвестований у нашу безпеку та нашу заможність, у стабільність Європейського Союзу. Ці рішення Європейської ради є посланням усім, хто вірить в демократичні цінності та свободу… Хочу звернутися до Палати представників Конгресу США (з проханням) виділити 60 мільярдів доларів, які є необхідними, щоб гарантувати фінансову стабільність України", – зазначив голова Євроради.

За його словами, головними посланнями двох минулих засідань Європейської ради були єдність та лідерство. У грудні минулого року лідери країн ЄС прийняли рішення відкрити переговори про входження до ЄС із Україною, як із країною-кандидатом. Минула Європейська рада кілька днів тому прийняла рішення надати 50 мільярдів євро макрофінансової підтримки для України на наступні чотири роки, і це рішення було прийнято всіма 27-ма країнами в межах європейського бюджету.

"Це демонструє нашу рішучість, що ми не дали Росії залякати себе, Росії, яка жорстоко порушує український суверенітет та міжнародне право. Це рішення демонструє нашу спроможність бути рішучими та непохитними у підтримці України так довго, як це буде необхідним. Тому що ми добре розуміємо: підтримка України, підтримка українського народу також у наших інтересах (у збереженні) миру й безпеки", – додав він.

Раніше колишній президент США Дональд Трамп жорстко розкритикував законопроєкт щодо змін у прикордонному законодавстві та військової допомоги Україні та Ізраїлю, який збираються виносити на голосування у Сенаті 7 лютого. Він заявив, що законопроєкт "не повинен бути пов’язаний з іноземною допомогою в будь-якому вигляді чи формі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі