20 жовтня президент США Джо Байден оприлюднив пропозицію про виділення 106 мільярдів доларів фінансування для допомоги Україні та Ізраїлю, повідомляє The Washington Post.
Законодавчий пакет з'явився після того, як Байден звернувся до нації з приводу війни в Ізраїлі та Україні, в якому пов’язав обидві війни та наполягав на необхідності продовжувати інвестувати в безпеку.
План Байдена, швидше за все, швидко пройде через Сенат, де він отримає більшу двопартійну підтримку, але зіткнеться з більш невизначеною ситуацією в Палаті представників, яка все ще намагається визначитись зі своїм наступним спікером, пише The Washington Post.
Що міститься в запиті адміністрації на 106 мільярдів доларів:
- Запит Байдена включає в себе цілий рік фінансування України, або 61,4 мільярда доларів.
- Щонайменше 45 мільярдів доларів підуть на військові потреби. США надсилають в Україну наявні запаси боєприпасів та зброї, а кошти Конгресу дозволяють адміністрації Байдена поповнити наявні запаси.
- Запит також включає 16 мільярдів доларів на економічну та гуманітарну допомогу Україні.
- Запит Байдена передбачає виділення Ізраїлю 14,3 мільярда доларів. З них понад 10 мільярдів доларів підуть на потреби оборони (в першу чергу, на підтримку протиповітряної і протиракетної оборони).
- Запит включає понад 6 мільярдів доларів на «прикордонні операції» біля південного кордону США.
- Законопроект передбачає виділення 2 мільярдів доларів Держдепартаменту для фінансування «допомоги у сфері безпеки» в Індо-Тихоокеанському регіоні, а також додаткових 2 мільярдів доларів Міністерству фінансів для забезпечення альтернативного механізму фінансування для країн, що розвиваються (які в іншому випадку можуть брати кредити у Китаю).
Наразі США направили Києву понад 75 мільярдів доларів, більша частина з яких пішла на допомогу у сфері безпеки, кредити на військове спорядження та запаси зброї та обладнання Міністерства оборони, зазначає The Washington Post.
Нагадаємо, раніше Байден подавав до Конгресу запит на 24 мільярдів доларів на допомогу для України, але він не був ухвалений у Палаті представників через спротив радикальних республіканців. Після цього, а також зважаючи на війну між Ізраїлем та ХАМАСом, у Білому домі вирішили об’єднати пакет допомоги для України, Ізраїлю, Тайваню, а також на посилення південного кордону США.