Ізраїль розігрує "російську карту" - Welt

Поділитися
Ізраїль розігрує Ізраїль намагається розширити свій вплив на Близькому Сході
Але майбутнє теплих відносин з Кремлем неможливо передбачити.

Ізраїль намагається розширити свій вплив на Близькому Сході допомогою зближення з Росією. Але мати хороші відносини з непередбачуваним Кремлем дуже ризиковано, пише німецька газета Die Welt.

В останні роки Ізраїль налагодив надійне співробітництво з Москвою. "Це стало можливим, незважаючи на все більш і більш агресивний антизахідний курс Кремля і його подальше зближення з Тегераном, "Хезболлою", палестинським "Хамасом" і іншими найлютішими ворогами Ізраїлю", - йдеться в статті.

Як наголошує видання, зростаюче відчуження Вашингтона через неясну підкреслену політику Барака Обами, змушує ізраїльське керівництво посилено шукати інших потенційних партнерів, з чиєю допомогою воно змогло б зменшити залежність від американської політики і посилити свою політичну свободу. "І ці зусилля цілком успішні. У боротьбі проти ісламістського тероризму Ізраїль тісно співпрацює з новим режимом Абдель аль-Сісі в Єгипті і Йорданією", - йдеться в статті.

З іншого боку президент РФ Володимир Путін протягом декількох років підкреслено проводить доброзичливу політику по відношенню до Ізраїлю, що суперечить його агресивній політиці в радянському стилі, який розглядав цю країну як сіоністський спис американського імперіалізму.

Експерти, розмірковую на тему причин такої поведінки Кремля по відношенню до Ізраїлю, кажуть, що Путін бачить в цій країні якийсь ексклав, так як в країні проживає багато російськомовного населення.

Як зазначається у статті, Росія в даний час може бути новим великим союзником ізраїльтян, відповідна стратегія безпеки Ізраїлю призведе до досить невизначеного майбутнього. "Ніхто не може сказати, чи принесе в жертву Путін свої теплі відносини з єврейською державою в догоду холодній логіці російських великодержавних амбіцій. Більш того, не можна спрогнозувати, яке відношення до традиційно ненависного "сіонізму" займе неонационалістична Росія після Путіна", - резюмує автор.

Раніше Ізраїль не виключив військової операції проти Ірану. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в квітні заявляв, що світ "закриває очі" на агресивну політику Ірану на Близькому Сході і порівняв це з відношенням до нацистської Німеччини на початку Другої світової війни.

На початку серпня Обама заявив, що у разі провалу операції з ядерною програмою Ірану на Ізраїль бпосипалися ракетні удари. Обама також наводив приклад, що, на його думку, станеться, якщо США буде змушений почати удари по військових об'єктах Ірану. На думку Обами, Іран не зважився воювати з США, але вдарив би по Ізраїлю.

У свою чергу, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в черговий раз відкинув аргументи Обами про те, що угода була єдиною можливістю запобігти війну з Іраном.

У липні Іран і "шістка" погодили історичне ядерна угода.

Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі