Ізраїль просить у Сполучених Штатів збільшити військову допомогу на 5 млрд доларів щорічно протягом 10 років. Таким чином, загальний обсяг допомоги досягне 50 млрд доларів, повідомляє агентство Reuters.
Тель-Авів вже направив запит до США, в якому йдеться про прохання збільшити допомогу з 2017 року. Ізраїль, як зазначається в повідомленні, дає зрозуміти, що йому потрібно більше коштів, щоб протистояти загрозам з боку Ірану внаслідок укладення ядерної угоди.
Конгрес та інші офіційні особи США підкреслили, що переговори за новою угодою допомоги знаходяться ще на ранніх стадіях і пропозиція ще не на тій стадії, коли б її розгляд проходив на офіційному рівні.
"Спочатку вони повинні провести переговори з Білим домом", - сказав високопоставлений представник Конгресу.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху повинен відвідати Вашингтон для переговорів з президентом США Бараком Обамою на наступному тижні, ймовірно, новий пакет військової допомоги також буде обговорюватися.
Один американський чиновник заявив, що адміністрація Обами навряд чи повною мірою відповість на цей запит Ізраїлю.
Ізраїль стверджує, що звільнення від Тегерана санкцій дозволить йому збільшити підтримку бойовиків, які вороже ставляться до Ізраїлю в Сирії, Лівані, на палестинських територіях і в інших місцях. У той же час, Вашингтон каже, що ці страхи перебільшені.
У вересні глава іранської армії пригрозив "ліквідувати" Ізраїль менш ніж за 25 років. Раніше верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї заявив, що Ізраїль припинить існування через чверть століття.
Дипломатичні відносини між Тегераном і Єрусалимом були розірвані після Ісламської революції 1979 року в Ірані. Тегеран не визнає існування держави Ізраїль і регулярно виступають з різкими висловлюваннями на його адресу.
Раніше Ізраїль не виключив військової операції проти Ірану. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в квітні заявляв, що світ "закриває очі" на агресивну політику Ірану на Близькому Сході і порівняв це з відношенням до нацистської Німеччини на початку Другої світової війни.
На початку серпня Обама заявив, що у разі провалу операції з ядерною програмою Ірану на Ізраїль бпосипалися ракетні удари. Обама також наводив приклад, що, на його думку, станеться, якщо США буде змушений почати удари по військових об'єктах Ірану. На думку Обами, Іран не зважився воювати з США, але вдарив би по Ізраїлю.
У свою чергу, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в черговий раз відкинув аргументи Обами про те, що угода була єдиною можливістю запобігти війну з Іраном.
У липні Іран і "шістка" погодили історичне ядерна угода.
Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?.