Іран оцінив перспективи нових переговорів щодо ядерної угоди

Поділитися
Іран оцінив перспективи нових переговорів щодо ядерної угоди Попри войовничу риторику Тегерана, шанси на укладення нової угоди є
На тлі загострення американо-іранських відносин Тегеран передбачувано вдався до теми ядерної зброї.

Іран відмовляється від переговорів щодо нової "ядерної угоді" – Спільного комплексного плану дій (СВПД), заявив очільник МЗС Ірану Джавад Заріф.

"Ми більше не домовлятимемося щодо нової угоди", - цитує Заріфа Tehran Times.

А Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї заявив, що "діалог із ворогом змішано з наклепом і обманом". "Ми не боїмося переговорів, але не зі Сполученими Штатами", - додав він.

Відносини між Тегераном і Вашингтоном загострилися після ліквідації американськими військовими командувача Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Касема Сулеймані. На цьому тлі Іран передбачувано звернувся до теми ядерної зброї.

Спільний комплексний план дій підписано влітку 2015 року постійними членами Ради безпеки ООН (Британією, Китаєм, Росією, США, Францією) і Німеччиною. План став частиною окремої резолюції Радбезу ООН №2231.

За угодою Іран повинен був обмежити масштаби своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.

У 2018 році президент Дональд Трамп в односторонньому порядку вивів США з угоди та відновив санкції проти Ірану. У відповідь Тегеран почав поступово скорочувати дотримання власних зобов'язань.

Виступити в ролі посередника у врегулюванні американо-іранських відносин погодилася Індія. "Індія може відіграти роль, якщо Сполучені Штати повернуться в СВПД", - прокоментував таку ініціативу Заріф.

Як повідомлялося, Ірану вдалося домогтися поступового зняття міжнародних санкцій без закриття своєї ядерної програми, лише завдяки обмеженню її на певний термін.

Загострення американо-іранських відносин останніх місяців із нереалізованими натяками на масштабну війну в регіоні призвело до передбачуваного звернення Ірану до теми ядерної зброї. Форма, в якій це було зроблено, і отримана Іраном відповідь свідчать, що сторони схильні домовлятися.

Детальніше про американо-іранські відносини читайте в матеріалі Олексія Їжака "Іранська ядерна угода Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі