Іран домігся поступового зняття міжнародних санкцій, не закриваючи своєї ядерної програми

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Іран домігся поступового зняття міжнародних санкцій, не закриваючи своєї ядерної програми Вінспекції МАГАТЕ свідчили, що Іран виконував свою частину ядерної угоди
Після розкриття у 2000-му всього масштабу ядерної програми Ірану, виявилося, що в країни є і центрифуги для одержання збагаченого урану, і майже готовий важководний ядерний реактор для виробництва плутонію.

Ірану вдалося домогтися поступового зняття міжнародних санкцій, не закриваючи своєї ядерної програми, лише обмежуючи її на певний термін, повідомив завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак у статті для DT.UA.

За його словами, відразу після обрання президентом США, Дональда Трамп піддав ревізії угоду ДНЯЗ як таку, що "заохочує дестабілізуючу експансію Ірану за межі його кордонів і дає для цього додатковий економічний ресурс".

Зазначається, що інспекції МАГАТЕ свідчили, що Іран виконував свою частину ядерної угоди.

"Але угода аж ніяк не забороняла таємні операції Ірану в Іраку, Лівані, Сирії та Ємені. Вони лише посилювалися, викликаючи роздратування інших країн регіону та США", - заявив автор матеріалу.

У травні 2018 року США вийшли з угоди, повернувши антиіранські санкції. У відповідь Іран зробив кілька кроків із виходу за рамки обмежень, але без виходу з угоди.

Їжак зазначає, що такі кроки Ірану були, швидше, символічними.

"Вони дозволяли Франції та Росії переконувати інших підписантів залишатися в рамках угоди навіть без участі США. До початку останнього загострення Іран встиг зробити чотири таких кроки: перший - збільшив запаси урану низького збагачення понад 300 кг; другий - почав збагачення урану вище 3,76% - до 4,5%; третій - запустив удосконалені центрифуги для дослідницьких потреб і збільшив запаси важкої води понад 130 тонн; четвертий - запустив підземний об'єкт ізотопного збагачення урану у Фордо. Тим часом експерти МАГАТЕ висловлювали впевненість, що Іран не має намірів досягти рівня збагачення урану 20%, який теоретично дозволяє створити ядерну зброю", - написав експерт.

Загострення американо-іранських відносин останніх місяців із нереалізованими натяками на масштабну війну в регіоні призвело до передбачуваного звернення Ірану до теми ядерної зброї. Форма, в якій це було зроблено, і отримана Іраном відповідь свідчать, що сторони схильні домовлятися.

Детальніше про американо-іранські відносини читайте в матеріалі Олексія Їжака "Іранська ядерна угода Трампа".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі