Міністр закордонних справ Сполученого Королівства Домінік Рааб заявив, що у британського уряду є вагомі докази причетності російських спецслужб до кібератак на організації, які займаються розробкою вакцини від коронавіруса SARS-CoV-2. Він підкреслив, що до таких висновків прийшли не тільки в Британії, але також у США і Канаді.
«Ми абсолютно впевнені в тому, що російська розвідка були задіяна в кібератаці, спрямованій на наукові дослідження й організації в нашій країні та за кордоном», — заявив очільник МЗС в ефірі Sky News у неділю, 19 липня.
На думку Рааба, хакери виконували завдання в рамках підривної роботи розвідки РФ на Заході. Він також не виключив, що спецслужби могли намагатися заробити, заволодівши важливою інформацією. При цьому міністр не став уточнювати, чи вдалося російським хакерам отримати доступ до закритих даних.
Дії російської розвідки дипломат назвав "обурливими і гідними осуду». Особливо з урахуванням того, що «весь світ об'єднує зусилля для боротьби з COVID-19».
Нагадаємо, 17 липня британський Національний центр кібербезпеки оприлюднив звіт про спроби російської хакерського угруповання APT29, також відомої як Cozy Bear, викрасти дані про розробку вакцини від коронавіруса. Хакери намагалися зламати сервера низки організацій у Британії, США і Канаді. Вони використовували уразливості в комп'ютерних системах за допомогою «черв'яків» WellMess і WellMail, щоб завантажувати файли з заражених комп'ютерів, а також займалися фішингом – розсилкою підроблених електронних листів із вшитими шкідливими програмами.
У 2015-2016 роках російські хакери з Fancy Bear і Cozy Bear атакували урядові ресурси США, а також сервера Демократичної партії.
У грудні 2016 року США ввели санкції проти ФСБ і ГРУ. У санкційний список були включені голова ГРУ Ігор Коробів і його заступники Володимир Алексєєв, Сергій Гизунов та Ігор Костюков, а також російські хакери Олексій Бєлан (нікнейми Abyrvaig, Abyrvalg,Anthony Anthony, Fedyunya, M4G, Mag, Mage, Magg, Moy.Yawik, Mrmagister) і Євген Богачов (никнеймы Lastik, lucky12345, Monstr, Pollingsoon, Slavik).
У червні 2020 року Німеччина ініціював санкції ЄС проти Росії за хакерську атаку на Бундестаг, до якої причетні Fancy Bear і Cozy Bear. Тоді хакери отримали доступ до даних електронної пошти Ангели Меркель за період з 2012 по 2015 роки.
5 травня федеральна прокуратура видала ордер на арешт громадянина РФ Дмитра Бардіна. За даними розвідки, саме він керував хакерським угрупованням APT28, що атакувало сервери Бундестагу в квітні-травні 2015 року.