Атаковані російськими хакерами розробники вакцини від коронавіруса отримали рекомендації від британської розвідки

Поділитися
Атаковані російськими хакерами розробники вакцини від коронавіруса отримали рекомендації від британської розвідки Британці описали методи, за допомогою яких російські спецслужби намагалися викрасти дані у розробників вакцини © milnavigator.com
Підконтрольні ФСБ хакери намагалися зламати сервера організацій в США, Канаді і Британії, які займаються розробкою вакцини.

Хакери з угрупування APT29 здійснили серію кібератак на організації у США, Канаді та Сполученому Королівстві, що працюють над створенням вакцини від коронавіруса SARS-CoV-2. Про це йдеться в звіті британського Національного центру кібербезпеки.

У зв'язку з цим Центр розіслав організаціям, які зазнали хакерських атак, рекомендації щодо захисту від зломів.

До атак причетне угруповання APT29, також відоме під іменами Cozy Bear і The Dukes. Воно працює під покровительством російських спецслужб.

Російські хакери неодноразово фігурували у звітах західних спецслужб. Групування Cozy Bear працює під контролем ФСБ, а їхніз колег з Fancy Bear контролює Головне управління російського Генштабу (ексГРУ).

Цього російські хакери використовували уразливості в комп'ютерних системах за допомогою «черв'яків» WellMess і WellMail, щоб завантажувати файли з заражених комп'ютерів, а також займалися фішингом – розсилкою підроблених електронних листів зі вшитими шкідливими програмами.

У 2015-2016 роках російські хакери з Fancy Bear і Cozy Bear атакували урядові ресурси США, а також сервера Демократичної партії.

У грудні 2016 року США ввели санкції проти ФСБ і ГРУ. У санкційний список були включені голова ГРУ Ігор Коробів і його заступники Володимир Алексєєв, Сергій Гизунов та Ігор Костюков, а також російські хакери Олексій Бєлан (нікнейми Abyrvaig, Abyrvalg,Anthony Anthony, Fedyunya, M4G, Mag, Mage, Magg, Moy.Yawik, Mrmagister) і Євген Богачов (никнеймы Lastik, lucky12345, Monstr, Pollingsoon, Slavik).

У червні 2020 року Німеччина ініціював санкції ЄС проти Росії за хакерську атаку на Бундестаг, до якої причетні Fancy Bear і Cozy Bear. Тоді хакери отримали доступ до даних електронної пошти Ангели Меркель за період з 2012 по 2015 роки.

5 травня федеральна прокуратура видала ордер на арешт громадянина РФ Дмитра Бардіна. За даними розвідки, саме він керував хакерським угрупованням APT28, що атакувало сервери Бундестагу в квітні-травні 2015 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі