«Гарантії безпеки» РФ: Лавров стверджує, що почув від Блінкена попередню реакцію

Поділитися
«Гарантії безпеки» РФ: Лавров стверджує, що почув від Блінкена попередню реакцію
У Женеві відбулася зустріч Ентоні Блінкена та Сєргєя Лаврова.

Глава російського Міністерства закордонних справ Сєргєй Лавров стверджує, що під час переговорів із держсекретарем США Ентоні Блінкеном нібито почув попередню усну реакцію на так звані пропозиції РФ з безпеки, пише російський «Інтерфакс». Також, за його словами, Блінкену дали деякі відповіді, які нібито мають допомогти США сформувати письмові відповіді.

«Ми вже чули першу реакцію США, поки що усну, на те, що обговорювалося в тих форматах на рівні наших заступників. Реакція як американська сторона і просила нас, коли запропонувала провести цю зустріч, – реакція була попередньою», – заявив Лавров після зустрічі з Блінкеном.

Міністр країни-агресора заявив, що переговори супроводжувалися «деякими уточнювальними питаннями на нашу адресу, відповіді на які допоможуть американській стороні... підготувати письмову реакцію на наші письмові проєкти договору зі США та угоди з НАТО».

При цьому Лавров стверджує, що зустріч із Блінкеном тривала заплановані півтори години. Хоча російські ЗМІ писали, що спочатку на переговори виділяли дві години. Зокрема, відповідаючи на запитання про те, чи є поганим знаком тривалість зустрічі на півтори години, російський міністр заявив, що «пунктуальність не може бути поганим знаком»

«Ми планували цю зустріч на півтори години, тому що нам було приблизно зрозуміло, що ми обговорюватимемо», – заявив Лавров.

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женевізасідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятнимиМосква отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?»

Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України, підходи Вашингтона до зниження ризиків ескалації читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі