Фінляндія заявила, що Китай пообіцяв співпрацю у розслідуванні пошкодження газопроводу Balticconnector

Поділитися
Фінляндія заявила, що Китай пообіцяв співпрацю у розслідуванні пошкодження газопроводу Balticconnector © Національне бюро розслідувань Фінляндії
Пошкодження газогону могли спричинити дії судна Newnew Polar Bear під прапором Гонконгу.

Фінляндія заявила, що Китай пообіцяв співпрацювати у розслідуванні пошкодження газопроводу Balticconnector. Про це повідомляє Reuters.

Поліція Фінляндії розслідує, чи пошкодив якір контейнеровоза NewNew Polar Bear, зареєстрований у Гонконгу, трубопровід і не дійшла висновку, чи було це випадковістю.

Якір, який, як вважається, належав китайському судну, пізніше був знайдений біля трубопроводу на дні Балтійського моря.

"Вони (Китай) пообіцяли повну співпрацю, і ми довіряємо їм", - сказала міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен.

"Тепер, коли розслідування просувається, і воно вже на офіційному рівні, я вірю, що китайська влада не тільки серйозно поставиться до нього, але й буде повністю співпрацювати з нами", - додала вона.

Два телекомунікаційні кабелі, що з'єднують Естонію з Фінляндією і Швецією, були пошкоджені в ніч з 7 на 8 жовтня, а російський "Ростелеком" у вівторок, 7 листопада, виявив, що один з його оптоволоконних кабелів також був пошкоджений.

Дані компанії MarineTraffic показали, що NewNew Polar Bear пройшов над трубопроводом і телекомунікаційними кабелями.

Китай раніше заявляв, що готовий надати необхідну інформацію про інцидент відповідно до міжнародного права. 

Фінляндія повідомила Росії про своє розслідування пошкодження трубопроводу Balticconnector, але Москва не звернулася до Гельсінкі за допомогою в розслідуванні пошкодження кабелю, заявила Валтонен журналістам.

77-кілометровий газопровід Balticconnector з'єднує Фінляндію та Естонію, проходячи по Фінській затоці - частині Балтійського моря, яка простягається до територіальних вод РФ. 

На газопроводі у неділю, 8 жовтня, було зафіксовано витік. Ведеться розслідування. Хоча розрив газопроводу не є серйозним для європейського газового ринку, він порушує питання про безпеку поставок саме на тлі наближення зими. 

Подібні інциденти підкреслили вразливість морських кабелів і трубопроводів у той час, коли через війну РФ проти України зростають побоювання з приводу безпеки. Слідчі ще не встановили, хто несе відповідальність за підрив газопроводів "Північний потік".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі