Пошкодження на газопроводі Balticconnector між Фінляндією та Естонією, не є результатом вибуху, вважає поліція Фінляндії. Про це повідомляє DW.
"Пошкодження, ймовірно, викликані впливом механічної сили, а не вибухом", - заявив представник поліції Фінляндії Рісто Лохі у середу, 11 жовтня, додавши, що не можна виключати жодних версій.
Однак він відмовився надати деталі щодо того, який саме механічний вплив міг пошкодити газопровід.
Ймовірна диверсія стала однією з пріоритетних версій після підриву газопроводів "Північний потік" та "Північний потік-2" минулого року.
У Гельсінкі раніше казали, що пошкодження на Balticconnector, ймовірно, викликані "зовнішнім впливом". Міноборони Естонії заявляло про застосування “великої сили”.
77-кілометровий газопровід Balticconnector з'єднує Фінляндію та Естонію, проходячи по Фінській затоці - частині Балтійського моря, яка простягається до територіальних вод РФ.
На газопроводі у неділю, 8 жовтня, було зафіксовано витік. Ведеться розслідування ймовірної диверсії. Енергетична компанія Фінляндії Gasgrid повідомила, що на ліквідацію пошкоджень можуть знадобитися місяці.
Хоча розрив газопроводу не є серйозним для європейського газового ринку, він порушує питання про безпеку поставок саме на тлі наближення зими. Росія припинила постачання газу до Фінляндії у травні 2022 року, приблизно через тиждень після того, як північна країна заявила, що подасть заявку на вступ до НАТО у відповідь на повномасштабне вторгнення Москви в Україну.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг уже попередив про рішучу відповідь, якщо з'ясується, що йдеться про навмисний напад на критичну інфраструктуру країн Альянсу. Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив, що Штати та союзники по НАТО твердо стоять на боці Фінляндії та Естонії, які розслідують причини пошкодження газопроводу.