Атака на критично важливу інфраструктуру НАТО передбачатиме відповідь — Столтенберг 

Поділитися
За словами Столтенберга, союзники обговорять нещодавнє пошкодження підводного газопроводу у Фінляндії.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг попередив, що будь-яке навмисне пошкодження критично важливої інфраструктури Альянсу вимагатиме відповідної реакції після того, як підводний газопровід у Фінляндії був пошкоджений у результаті ймовірної диверсії. Про це повідомляє Bloomberg.

Виступаючи перед зустріччю міністрів оборони країн Альянсу в Брюсселі, Столтенберг заявив, що ця тема стоїть на порядку денному.

"Зараз важливо встановити, що сталося і як це могло статися. Якщо буде доведено, що це був навмисний напад на критично важливу інфраструктуру НАТО, то це буде серйозно, але також отримає об'єднану і рішучу відповідь з боку НАТО”, - сказав Столтенберг журналістам у середу, 11 жовтня.

На газопроводі що з'єднує країни НАТО Фінляндію і Естонію, на вихідних було зафіксовано витік. Повідомлялося, що ведеться розслідування ймовірної диверсії.

Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив журналістам, що витік був спричинений "зовнішнім джерелом", відмовившись припустити, хто може бути відповідальним за це.

За словами естонських військових, трубопровід, який був пошкоджений вранці в неділю, 8 жовтня, розірваний з одного боку і зрушений з місця.

Фінляндія зафіксувала невелику сейсмічну активність під час пошкодження трубопроводу, повідомив сейсмолог Ярі Кортстром з Університету Гельсінкі. Магнітуда поштовхів настільки мала, що кількох кілограмів тротилу могло б вистачити, щоб викликати такий вибух, але немає впевненості в тому, що ця активність була спровокована саме вибухом, додав він. Фінляндія спочатку заявила, що ніщо не вказує на вибух у Фінській затоці тієї ночі.

За словами Орпо, Фінляндія забезпечує захист критично важливих об'єктів інфраструктури і посилює пильність. Наразі триває розслідування.

Хоча розрив газопроводу не є серйозним для європейського газового ринку, він порушує питання про безпеку поставок саме на тлі наближення зими. Росія припинила постачання газу до Фінляндії у травні 2022 року, приблизно через тиждень після того, як північна країна заявила, що подасть заявку на вступ до НАТО у відповідь на повномасштабне вторгнення Москви в Україну.

Норвегія, ключовий постачальник газу до континентальної Європи, у вівторок, 10 жовтня, заявила, що підтримує підвищений рівень безпеки газової інфраструктури, запроваджений навесні 2022 року.

Раніше повідомлялося, що глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і генеральний секретар НАТО Столтенберг спільно оголосили про створення Цільової групи ЄС-НАТО з питань стійкості критичної інфраструктури для посилення спільної безпеки, яка розпочала свою роботу 16 березня 2023 року. 

За даними Bloomberg, НАТО розробляє технології, які дозволять в режимі реального часу виявляти підозрілу активність поблизу підводних об'єктів критичної інфраструктури після того, як вибухи на "Північних потоках", що сталися рік тому, продемонстрували складність моніторингу. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі