Ердоган про вбивство журналіста Хашоггі: ми знаємо, що наказ надійшов від високопосадовців

Поділитися
Ердоган про вбивство журналіста Хашоггі: ми знаємо, що наказ надійшов від високопосадовців Наказ убити Хашоггі "йшов зверху", переконаний президент Туреччини © Flickr
При цьому президент Туреччини утримався від прямих звинувачень на адресу членів королівської сім'ї.

Наказ про вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі в консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі віддавали високопосадовці, наголосив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Таку думку він висловив у статті для Washington Post, пише "Українська правда". Прокуратура Стамбула підготувала запит на екстрадицію 18 підозрюваних у вбивстві, але Саудівська Аравія не має наміру видавати затриманих, оскільки вони є підданими королівства.

"Ми знаємо, що наказ убити Хашоггі надійшов від високопосадовців уряду Саудівської Аравії", - йдеться у матеріалі.

Президент Туреччини наголосив на тому, що обидві країни мають дружні відносини, і він не вірить у те, що наказ про знищення журналіста віддав особисто король Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд. "Але, дружба з Ер-Ріядом не означає, що Туреччина ігнорувати це вбивство", - зазначив Ердоган.

Він також не став прямо звинувачувати у причетності до вбивства Хашоггі фактичного правителя Саудівської Аравії – наслідного принца Мухаммада ібн Салмана Аль Сауда.

Зазначимо, раніше державний секретар США Майк Помпео заявив про намір Сполучених Штатів ввести серйозні санкції проти причетних до вбивства журналіста Джамаля Хашоггі.

Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для отримання документів про розлучення. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі залишив консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.

19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час бійки, що виникла раптово. За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула. Згодом були знайдені останки вбитого журналіста.

Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини із Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі та незабаром повернулися назад. Підозрюваних затримали, проте Саудівська Аравія не має наміру видавати їх за запитом турецької сторони. Раніше Туреччина погодилася на спільне із Саудівською Аравією розслідування вбивства Хашоггі. За даними агентства Reuters, у ньому також візьме участь директор Центрального розвідувального управління США Джина Хаспел.

Джамаль Хашоггі виїхав із Саудівської Аравії у США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав із критикою політики будинку Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії. Докладніше про вбивство журналіста та його наслідки для королівства читайте в матеріалі Миколи Замікули "Зникнення журналіста" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі