Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що розкриє деталі розслідування вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі у найближчий вівторок, 23 жовтня. За словами турецького президента, він планує зробити заяву на засіданні парламентської фракції правлячої "Партії справедливості і розвитку", передає Anadolu.
Ердоган нагадав, що в день вбивства Хашоггі до Стамбула прибула делегація з Саудівської Аравії, що складається з 15 осіб, котрі покинули Туреччину після злочину. Він також звернув увагу, що після визнання Ер-Ріядом факту вбивства, в Саудівській Аравії заарештовано 18 осіб.
"Цікаво також, на якій саме підставі влада Саудівської Аравії заарештували 18 осіб в рамках розслідування інциденту? Всі ці питання вимагають прояснення", - зазначив президент Туреччини в ході виступу в Стамбулі в неділю, 21 жовтня.
Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів про розлучення. Наречена Хашоггі заявила, що прочекала його під консульством 11 годин, але він так і не з'явився. Саудівські дипломати протягом тривалого часу стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там. Однак 19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.
Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.
Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо - і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.
Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.
За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.
Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.