Турецька влада має докази вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі в будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, повідомляє Al Azeera. За даними джерел телеканалу, у слідства є аудіозапис, що підтверджує цю інформацію.
Співрозмовник видання стверджує, що Хашоггі не допитували. Йому нібито зробили ін'єкцію наркотику і почали розчленовувати тіло ще живого журналіста. Стратою, даними джерела, керував особисто голова саудівської служби судової експертизи Салах Мохаммед аль-Тубейгі, який радив присутнім увімкнути музику.
За даними турецького видання Yeni Safak, вбивство Хашоггі було скоєно безпосередньо в кабінеті генконсула Мухаммеда аль-Утейбі. Співрозмовник видання, який ознайомився з аудіозаписом, стверджує, що спочатку жертві відрізали пальці, а потім голову. Саудівський дипломат просив вбивць завершити розпочате за межами консульства, але його прохання проігнорували.
Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів про розлучення. Наречена Хашоггі заявила, що прочекала його під консульством 11 годин, але він так і не з'явився. Саудівські дипломати, у свою чергу, стверджують, що Хашогги покинув консульство після нетривалого перебування там.
9 жовтня Туреччина отримала дозвіл на проведення обшуку в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Перед цим президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Саудівська Аравія зобов'язана довести свою версію про те, що зниклий журналіст залишив будівлю дипустанови.
Незабаром турецька газета Sabah повідомила про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашогги і незабаром повернулися назад.
Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.
Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.