Туреччина вимагає видати підозрюваних у вбивстві Хашоггі

Поділитися
Туреччина вимагає видати підозрюваних у вбивстві Хашоггі Туреччина направить до Саудівської Аравії запит про екстрадицію 18 осіб затриманих за підозрою в убивстві Хашогги © bbc.com
Турецька прокуратура підготувала екстрадиційний запит, який буде відправлений в Ер-Ріяд.

Туреччина направить до Ер-Ріяду запит про екстрадицію 18 осіб, затриманих у Саудівській Аравії за підозрою в убивстві журналіста Джамаля Хашоггі на території саудівського консульства в Стамбулі.

Екстрадиційний запит підготувала прокуратура Стамбула, передає Reuters із посиланням на Міністерство юстиції Туреччини.

Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про те, що в Саудівській Аравії затримали 18 осіб за підозрою у вбивстві Хашоггі, включаючи трьох співробітників консульства в Стамбулі. Решта 15 – це, за словами Ердогана, загін убивць, який цілеспрямовано прибув до Туреччини для страти журналіста.

Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.

19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.

Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо - і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.

Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.

За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї.

Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замикулы "Зникнення журналіста" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі