COVID-19 у світі
На початку минулого тижня, 20 квітня у світі офіційно зафіксували 2 480 741 випадок захворювання COVID-19, та вже у неділю, 26 квітня це число підскочило до 2 921 513. Топ-країн з найбільшою кількістю інфікованих у світі залишався не змінними, однак у першу десятку увійшла Росія, наразі в країні 74,5 тисячі заражених.
Найбільшими епіцентрами захворювання у світі залишаються США (939 235 випадків зараження), Іспанія (223 759 випадків зараження) та Італія (195 351 випадок зараження).
Для боротьби з пандемією Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про забезпечення глобального доступу до медичного обладнання, ліків та вакцин для боротьби проти коронавірусу. Резолюцію ініціювала Мексика, а одним із головних її співавторів стала Україна.
Міжнародна політика
Після того, як минулого тижня Трамп заявив про тимчасове припинення фінансування ВООЗ, його держсекретар Майк Помпео висловив думку про те, що фінансування організації ніколи не відновлять.Як заявляв Трамп, США вносять "від 400 до 500 млн доларів США в рік ВООЗ", але організація не впоралася зі своїми завданнями під час пандемії.
Однак, риторику Трампа не підтримали інші країни, зокрема G7. Члени "Великої сімки заявили", що не можна зупиняти роботу ВООЗ в умовах світової кризи, хоча і погодились з тим, що роботу організації необхідно ретельно переглянути. Сам глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреісус закликав не політизувати тему боротьби з коронавірусом" і "керуватися честю".
Та це не єдине гучне рішення Трампа – президент також вирішив призупинити імміграцію в США, щоб зупинити поширення коронавірусу і зберегти робочі місця для американців.
В США впевнені у тому, що саме Китай має відповідати за наслідки світової пандемії. Вже другий штат подає позов проти Китаю через COVID-19. В той час президент США Дональд Трамп планує відправити свою розслідувальну групу до Китаю, щоб з'ясувати походження вірусу.
Однак, Китай заперечує всі звинувачення. Представник міністерства закордонних справ Ген Шуан заявив, що те, як Китай розбирався з коронавірусом у себе в країні, не знаходиться під юрисдикцією судів США, а КНР надавали інформацію про вірус ще з 3 січня.
Оскільки пандемія призвела до кризи у багатьох країнах, ООН закликала уряди припинити ведення вогню та зосередитись на боротьбі з COVID-19. Цей заклик активно підтримував президент Франції Емануель Макрон та хотів переконати країни-членів Ради безпеки ООН долучитись. Та поки інші країни погодились, Росія та США не підтримали ідею глобального перемир'я.
Багато країн поступово приходять в себе після подолання піку заражень і готуються до поступового послаблення карантину. Уряди країн коливаються між епідеміологічною безпекою та підтриманням економіки.
Економіка
Через нову фінансову кризу за фінансовою допомогою до Міжнародного валютного фонду звернулися уряди 103 країн, для деяких з них фонд вже схвалив фінансування. Однак, за прогнозами МВФ, пандемія зачепить економічний добробут 170 країн.
Своєю чергою, ООН заявила, що коронавірусна криза може спричинити поширення голоду у світі, особливо в бідних країнах, які залежали від експорту нафти. В ООН повідомляють про ймовірність ситуації, коли ці держави будуть змушені вибирати між порятунком від COVID-19 і порятунком від голоду.
Соціум
Поки проблема поставок масок у світі все ще стоїть гостро, професійна асоціація інструкторів з дайвінгу (PADI) вирішила допомогти людству одразу з декількома проблемами – вони створюють захисні медичні маски з пластику, який забруднює океан.
Рік після карантину може стати роком внутрішнього туризму, оскільки країни не поспішають відкривати свої кордони для іноземців. Іспанія вже перенесла свій туристичний сезон на наступний рік, а Італія готується відкривати туристичні центри тільки для своїх громадян.
Доки культурні заходи у світі масово скасовуються, люди, перебуваючи на карантині звертаються до стрімінгових сервісів та онлайн-платформ. Найбільша у світі стрімінгова платформа Netflix заявила про рекордне зростання підписниківчерез карантин.
Однак, не всі згодні з ідею карантину. Цього тижняу США та Росії проходили акції проти карантинного режиму. Щоб не поширювати ці ідеї, соцмережа Facebook буде видаляти деякі пости про протести проти самоізоляції.
Наука
Цього тижня Всесвітня організація охорони здоров'я змушена була боротись з фейками навколо пандемії. Зокрема у ВООЗ розвінчали чутки про те, що коронавірусом неможливо повторно заразитись та про його лабораторне походження.
Вчені зі всього світу продовжують активно досліджувати новий вірус та його властивості. Цього тижня стало відомо, що на інфекцію впливає висока температура та інші три чинники.
Вже влітку цього року Ізраїль, як і багато країн, почне тестувати на людях вакцину проти коронавірусу. У це час, Бразилія зупинила свої дослідження препарату, який називали потенційними ліками від коронавірусу, через високу смертність у пацієнтів.
Україна
На початку тижня, 20 квітня, міністерство охорони здоров'я України повідомляло про 5 710 заражених коронавірусною інфекцією, вже у неділю, 26 квітня кількість інфікованих зросла до 8 617.
На засіданні у середу Кабінет міністрів України продовжив карантинні заходи в Україні до 11 травня та оголосив план поступового виходу з карантину. Як зазначив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, карантин в Україні був ефективним. За прогнозами МОЗ, без його введення кількість інфікованих в Україні могла досягти 180 тисяч.
При чому, Центр громадського здоров'я МОЗ з'ясував, що 93% інфікованих українців заразилися всередині країни.
Близько 70% українців, за словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, все ще ходять на роботу під час карантину. Однак уряд вирішив встановити держрегулювання цін на низку соціально значимих товарів.
Президент України Володимир Зеленський запропонував розглянути можливість страхування українських лікарів, які працюють з хворими на коронавірус, а пресслужба Офісу президента України повідомила про початок дослідження вітчизняного препарату від коронавірусу