Протестувальники вийшли на вулиці в чотирьох штатах США, вимагаючи, щоб губернатори дозволили роботу підприємств і установ, закритих через карантин, повідомляє BBC.
В штатах Арізона, Колорадо, Монтана і Вашингтон пройшла хвиля демонстрацій на тлі тривалої агітації за скасування карантину для галузей економіки. Особливо гучними були протести в Денвері, столиці штату Колорадо, де десятки автомобілів оточили місцевий Капітолій, центр законодавчої влади, а близько 200 протестувальників розмахували плакатами і вигукували гасла. Демонстранти пишуть на плакатах: "Випустіть нас з-за грат!", "Наші губернатори нам не указ" і "Коронавірус або свобода!".
В суботу протести проходили також в Арізоні, Меріленді, Індіані та Техасі, про демонстрації повідомляли також в Юті, Вашингтоні та Нью-Йорку.
Натхненниками протестів є групи лібертаріанського спрямування, які вважають неприпустимим будь яке державне регулювання. Вони називають протести "Операція Gridlock" і мають намір продовжувати виступи і агітацію за неприпустимість карантинних обмежень.
Президент США Дональд Трамп висловив підтримку протестів, оскільки і сам раніше закликав громадян повертатися на робочі місця, щоб врятувати національну економіку від кризи.
Губернатори штатів мають намір підтримувати карантин і в свою чергу засудили президента Трампа за співчуття руху проти карантину. "Щоб президент США заохочував людей порушувати закон - такого Америка ще не знала", - сказав губернатор штату Вашингтон Джей Інслі.
Протестувальники мають намір продовжити свої акції в понеділок.
Протести проти карантину відбувалися у багатьох країнах - так, у Франції карантин засуджували представники руху "Жовтих жилетів", а в Ізраїлі віруючі вступали в сутички з поліцією, яка не дозволяла збиратися в синагогах. Протести в США багато в чому пов'язані з катастрофічним зростанням безробіття, що змушує багатьох робітників і службовців наполягати на скасуванні карантину для виходу на роботу.