Поширення нового коронавірусу у світі може стати основою для початку голоду в багатьох країнах. Таке припущення висунули представники ООН з посиланням на звіт Світової продовольчої програми.
"55 країн та територій є домівкою для 135 мільйонів людей, що гостро страждають від недостатності продовольства й потребують негайної гуманітарної допомоги з їжею та харчуванням, є найбільш вразливими до наслідків цієї пандемії, оскільки вони мають дуже обмежені можливості або взагалі їх не мають, щоб впоратися одночасно з медичним та соціоекономічним аспектом потрясінь", – заявили автори звіту.
В ООН повідомляють про ймовірність ситуації, коли ці держави змушені будуть вибирати між порятунком від COVID-19 та порятунком від голоду.
"Пандемія може спричинити гострі проблеми з недостатністю продовольства і в інших країнах, - продовжують в ООН. -Наприклад, малі острівні країни, що розвиваються, та країни-експортери нафти можуть зазнати серйозного впливу, оскільки вони є чистими імпортерами продовольства і мають населення, яке залежне від прибутків з грошових переказів та туризму".
За даними Світової продовольчої програми, у 2019 році найбільше людей мали кризові проблеми з продовольством у Ємені (15,9 млн людей, або 53% населення), Демократичній Республіці Конго (15,6 млн, або 26% населення), Афганістані (11,3 млн, або 37% населення), Венесуелі (9,3 млн, або 32% населення) та в Ефіопії (8 млн, або 27% населення).
Нагадаємо, у зв'язку з пандемією коронавірусу Covid-19 Всесвітня продовольча програма повідомила про ймовірність масштабного голоду. Про це заявила представниця берлінського філіалу WFP Беттіна Люшер.
Наразі програма вже надає невідкладну допомогу 87 млн осіб – представникам 80 країн. Та організації все важче працювати через низку чинників, серед який війни, проблеми клімату, повені, а тепер ще й пандемія коронавірусу.
ООН наводить статистику, відповідно до якої у світі зараз голодують 820 млн осіб. Найбільше – в Східній Африці -15 млн осіб.
Представниця берлінського філіалу стверджує, що ця проблема після пандемії може стати актуальною і для багатьох інших людей, а "потреби невідкладної продовольчої допомоги лише зростуть".