Давоський форум: світ перебуває на етапі нової технологічної революції

Поділитися
Давоський форум: світ перебуває на етапі нової технологічної революції
Очікується, що так звана «нова технологічна революція», керована розвитком штучного інтелекту, кардинально змінить світ.

Продовжується Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Одними із найважливіших тем для обговорення стали проблема боротьби з пандемією, економічне відновлення після коронавірусної кризи та загроза кліматичних змін.

Очікується, що так звана «нова технологічна революція», керована розвитком штучного інтелекту, кардинально змінить світ. Недавнє глобальне опитування свідчить, що 63% керівників компаній упевнені, що вже у найближчому майбутньому саме штучний інтелект матиме більший вплив, ніж Інтернет. Спікери в Давосі вважають, що за розвитком технологій на основі штучного інтелекту варто слідкувати дуже прискіпливо, адже технологічна революція може принести як користь для людства, так і катастрофічні негативні наслідки.

«Штучний інтелект спровокував початок чергової технологічної революції, яка може бути використана на користь суспільства, зокрема, використана для боротьби з економічною кризою та для забезпечення подальшого сталого розвитку», - говорить виконавчий директор дослідницького центру Yicai Research Institute Ян Яньцин.

«Але для того, щоб повністю розкрити потенціал розвитку штучного інтелекту необхідна співпраця наукових та політичних лідерів у глобальному масштабі», - додає Ян Яньцин.

«Сучасна технологічна революція стосується багатьох секторів економіки. Враховуючи наявну проблему глобальної економічної рецесії важливо використовувати усі можливості технологічної революції», - каже міністр промисловості та інформаційних технологій Китаю Сяо Яцин. За його словами, розвиток технологій може стати позитивним стимулом для трансформації та модернізації традиційних галузей промисловості. Зокрема, він нагадав, що китайський лідер Сі Цзіньпін неодноразово говорив, що Китай намагається активно розвивати цифрову сферу.

«Так звана четверта технологічна революція відкриває нові шляхи та методи подальшого економічного розвитку», - зазначив Сяо Яцин, додавши, що Китай має великі амбіції щодо використання можливостей технологічного розвитку.

«Зараз світ перебуває на межі серйозної трансформації. Не стала виключенням і сфера бізнесу, адже можна простежити великі зміни в межах багатьох компаній. Багато корпорацій активно переходять до діджиталізації свого робочого процесу, зокрема, неабияк цьому посприяла саме пандемія коронавірусу, яка змусила багато компаній перевести своїх працівників на дистанційну роботу», - каже керівник компанії Infosys Ltd Могіто Джоші.

«Четверта технологічна революція – це комбінація трансформації бізнесу та технологічної сфери», – зазначає заступник директора китайської технологічної компанії Huawei Technologies.

Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.

Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".

Поділитися
Дивіться спецтему: Давос-2021
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі