Давос-2021: пандемія спровокувала гостру кризу на ринку праці

Поділитися
На тлі коронавірусної кризи близько 225 мільйонів робочих місць у світі було втрачено.

Продовжується Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Одними із найважливіших тем для обговорення стали проблема боротьби з пандемією, економічне відновлення після коронавірусної кризи та загроза кліматичних змін.

У звіті Всесвітнього економічного форуму про майбутнє робочих місць зазначається, що 43% опитаних підприємств планують скоротити кількість працівників, а 34% планують розширити свою робочу силу завдяки інтеграції технологій. Спікери форуму прогнозують, що чекає на ринок праці у «поскоронавірусному світі».

«Загальна ситуація на глобальному ринку праці наразі є невтішною. Ми спостерігаємо скорочення робочих годин, також на тлі коронавірусної кризи близько 225 мільйонів робочих місць у світі було втрачено і це дуже негативна тенденція», - каже директор Міжнародної організації праці Гай Райдер.

«З іншого, активне впровадження цифрових технологій та дистанційної роботи розширює можливості ринку праці, але технології впроваджуються занадто нерівномірно, тому це може не допомогти виправити невтішну динаміку. Велику стурбованість викликає те, що з’явився ризик падіння рівня освіти, адже багато учнів просто не можуть навчатися дистанційно, бо не мають доступу до технологій, а деякі просто не сприймають дистанційне навчання серйозно», - зазначає Райдер.

За його словами, на тлі усіх цих негативних тенденцій виникає занепокоєння щодо того, як буде виглядати майбутнє ринку праці у постпандемічному світі.  На його думку, майбутнє залежить від самих людей, а також і політичних рішень.

«Важливу роль у майбутньому ринку праці будуть відігравати і навички самих працівників, адже конкуренція буде активно зростати», - вважає міністр з питань трудових ресурсів Сінгапуру Жозефіна Тео. За її словами, важливо організовувати спеціальні заходи, які будуть спрямовані на підвищення навичок працівників, адже саме це допоможе їм здобувати кращі робочі місця.

Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.

Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".

Поділитися
Дивіться спецтему: Давос-2021
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі