Сумно відома російська приватна військова компанія "Вагнер", підконтрольна Міністерству оборони Росії, запропонувала допомогу військам одного з найбільш відомих лівійських военноначальников, командувача Лівійської національної армії Халіфи Хафтара у наступі на провінцію Феццан на півдні охопленої громадянською війною Лівії, повідомляє сайт Africa Intelligence з посиланням на власні джерела, передає російський телеканал "Дождь".
Втім, як повідомляє видання, "вагнеровці" не планують ходити в атаку у інтересах лівійського генерала; їхня допомога буде полягати у підготовці бійців для військ Хафтара. Тренування військ за участю бойовиків ПВК можуть проходити на авіабазі у місті Сабха.
Підконтрольні Хафтару збройні загони прагнуть взяти під свій контроль провінцію Феццан. Це пов'язано з тим, що на початку грудня 2018 року Лівійська Національна нафтова корпорація (NOC) оголосила, що родовище нафти Еш-Шарара у Феццані захоплено збройним формуванням, яке ідентифікувало себе, як "Гнів Феццана" і з тих пір роботи на родовищі фактично блоковано, а саме воно, за непідтвердженою інформацією, виведено з ладу.
Еш-Шарара знаходиться під управлінням лівійської NOC та низки європейських компаній, у тому числі іспанської Repsol, австрійської OMV і французької Total. Africa Intelligence пише, що Хафтар "не приховує свого бажання" взяти під контроль нафтові родовища, щоб стати "незамінним помічником" NOC та її зарубіжних партнерів.
Нагадаємо, у жовтні 2018 року британські ЗМІ писали, що Росія планує взяти під свій контроль розорену громадянською війною та безвладдям Лівію, перетворивши її на "нову Сирію" - свій оплот на півночі Африки. Зокрема, Москва відправила до Лівії співробітників спецпідрозділів та Головного управління розвідки Міноборони РФ, які готують кадри для армії генерала Хафтара. Крім того, Москва постачає йому важке озброєння, а у Тобруці та Бенгазі знаходяться бази бойовиків ПВК "Вагнер".
Маршал Халіфа Хафтар підтримує так званий "уряд у Тобруці", сформований у 2014 році; під його контролем схід та частина півдня Лівії. Визнаний легітимним Уряд національної згоди (УНЗ), створений за підтримки Ради безпеки ООН, насилу контролює тільки захід країни.
Детальніше про роль Росії в Лівії читайте в статті Василя Короткого "Лівійська вибухонебезпечна суміш. Російський каталізатор" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".