В Україні почалися місцеві вибори, голосування буде проходити з 8.00 до 20.00.
Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Криму та окремих районів Доенцкой та Луганської областей.
18.55
У Житомирі зафіксували факт вкидання бюлетенів - на ділянці №181364. Крім того, ОПОРА також заявила, що у Вінницькій області виборці масово голосують без паспортів.
18:00
Станом на 16:00 дня явка виборців на місцевих виборах в Україні склала 36,2%, повідомляє громадянська мережа "ОПОРА".
16.00
Вибори в Сватовому Луганскої області визнані недійсними через помилки в бюллетенях.
15:23
Станом на 12:00 дня явка виборців на місцевих виборах в Україні склала 18,5%, повідомляє громадянська мережа "ОПОРА".
14:56
Депутат від "Блоку Петра Порошенка" Єгор Фірсов розповів про роль Охендовського в ситуації з виборами в Маріуполі. А глава Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський відзначає провину ЦВК в ситуації з виборами в Маріуполі.
13:42
Вирішення питання про проведення виборів в Маріуполі та Красноармійську у разі їх зриву - в компетенції Верховної Ради, заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський. За словами Охендовського, Маріупольська та Червоноармійська виборчі комісії "загнали себе в юридичний кут".
11:42
Вибори в Затокській селищній раді (Білгород-Дністровський район Одеської області) опинилися під загрозою зриву через суперечливі судові рішення, повідомляє Одеське обласне відділення Комітету виборців України.
13.05
Глава Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський упевнений, що Маріупольська територіальна виборча комісія в неділю ще може організувати процес голосування на місцевих виборах.
12:23
Президент України Петро Порошенко просить Верховну Раду найближчим часом призначити нову дату виборів у Маріуполі до кінця поточного року. Також Порошенко повідомив, що вже дав доручення правоохоронним органам ретельно розслідувати причини, через які проведення виборів в Маріуполі ускладнене.
11:20
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вважає, що основною проблемою місцевих виборів в Україні стане підрахунок голосів. Прем'єр нагадав, що це місцеві вибори, а не національні, тому чекає від місцевої влади вирішення регіональних проблем.
10:43. Як повідомляє Комітет виборців України, у Вінницькій області на 11 ділянках і на одній в Сумській області люди почали голосування без кабінок. Доводилося голосувати на столах, підвіконнях і т.д.
10:49
Станом на 9:30 з 29,5 тисяч виборчих дільниць не відкрилося 237. Більшість дільниць не працюють у Донецькій області: у м. Маріуполь (205) та м. Красноармійськ (30).
10:28
У Києві відкрилися всі виборчі дільниці, а в Сумах подекуди голосування розпочалося із запізненням. А ось в Красноармійську виборчі дільниці не відкрилися через рішення ТВК не видавати бюлетені, а в Одеській області вибори почали без значних порушень.
9:59
Як повідомляє "Опора", на Кіровоградщині чоловіків відлякують від голосування смсками про військкомати. З 9 ранку 25 жовтня жителі Кіровоградської області масово стали отримувати смс-розсилки з агітацією за "Блок Петра Порошенка", а також закликом до чоловіків призовного віку "відзначитися" у представників військового комісаріату. У штабі партії незаконну агітацію називають провокацією. У військкоматі про такі смс-повідомлення не знають.
9:39
Вранці в неділю стало відомо, що на сайті Центрвиборчкому не працює розділ інформаційно-аналітичної системи "Місцеві вибори-2015".
8:56
Як повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook кандидат у депутати Роланд Байрозян, вночі з кількох виборчих дільниць в центрі Миколаєва за мовчазною згодою членів комісій були вивезені друку.
8:55
Донецький окружний суд визнав, що бюлетені для голосування в Красноармійську були виготовлені з порушенням законодавства. Постанови суд ухвалив сьогодні вночі. Він частково задовольнив вимоги одного з кандидатів у депутати і ухвалив, що Червоноармійська міська виборча комісія неправомірно вибрала для друку бюлетенів поліграфічне підприємство, а приватного підприємця.
8:36
Народний депутат Єгор Фірсов (фракція "Блок Петра Порошенка") на своїй сторінці в Facebook повідомив, що в Маріуполі жодна дільнична виборча комісія не розпочала роботу. Раніше Маріупольський міськвиборчком відмовився приймати виборчі бюлетені, надруковані в друкарні газети "Приазовский рабочий", що належить компанії СКМ Ахметова. Таке рішення було прийнято через знайдені розірваних бюлетенів, а також помилок у них.
25 жовтня на території України за виключенням Криму і окремих районів Донбасу відбудуться місцеві вибори, завдяки яким сформується новий склад обласних, районних, міських і сільських рад, а також будуть обрані мери міст і сільські голови. Зокрема, відбудуться вибори депутатів до 91 місцевої ради Донецької області та 31 місцевої ради Луганської області, підконтрольних Україні.
У цьому році вибори депутатів обласних, районних, міських і районних у місті рад проводитимуться за пропорційною системою з відкритими партійними списками. Таким чином, виборець одночасно голосує за кандидата в окрузі і за партію, яка його висунула. При цьому при встановленні результатів виборів всі голоси підраховуються як віддані за партію.
За мажоритарною системою будуть проводитися вибори депутатів сільських і селищних рад. Висуватися на них можна від партій і самовисуванням. Крім того, за мажоритарною системою проводяться вибори сільських, селищних, міських голів, брати участь у них можуть і кандидати, висунуті партіями, і самовисуванці.
У виборах не зможуть взяти участь блоки політичних партій, прохідний бар'єр для партій збільшується з 3% до 5%.
Результати місцевих виборів мають бути визначені до 4 листопада і оприлюднені протягом п'яти днів. У містах, де передбачений другий тур виборів, жоден з кандидатів не набрав 50 % + 1 голос, протягом трьох тижнів відбудеться повторне голосування. Закон передбачає призначення територіальною комісією другого туру виборів не пізніше 15 листопада. У зв'язку з чим остаточні результати місцевих виборів, з урахуванням другого туру, повинні стати відомі не пізніше 20 листопада.
Згідно з опитуванням GfK Ukraine на місцевих виборах збираються голосувати 69% українців, у тому числі 45% респондентів сказали, що точно братимуть участь у виборах, ще 24% швидше за все візьмуть участь у виборах. 13% не планують голосувати, а 10% не визначились з цього питання.
Як відомо, однією з домовленостей "нормандської четвірки" 2 жовтня перенесення виборів "ДНР"і "ЛНР", які були заплановані на 18 жовтня і 1 листопада всупереч українському законодавству і Мінським угодами.
6 жовтня "ДНР" і "ЛНР" погодилися перенести місцеві вибори в Донбасі, проте традиційно висунули ряд умов: особливий статус Донбасу, відсутність переслідування і покарання осіб - учасників подій на території Донецької і Луганської областей, а також прийняття поправок до Конституції в узгодженій з бойовиками редакції.
Після цього бойовики кілька разів називали нові дати, на даний момент вибори "ДНР" призначені "указом" їх ватажкана 20 квітня 2016 року.
Повідомлялося, що на крісло мера Києва претендують 29 кандидатів. У четвер, 22 жовтня, були зареєстровані кандидат від партії "Відродження" екс-прем'єр-міністр Юрій Єхануров, кандидат від партії "Наш край", колишній голова Київської міськадміністрації Володимир Макеєнко, лідер партії "5.10" Геннадій Балашов, кандидат від партії "Спільна дія "журналістка Тетяна Монтян, а також Олексій Самохін - від партії" Автомайдан ", Роман Михайлов - від партії" Сила людей "і Дмитро Павличенко, кандидат від Української республікансокй партії.
В Україні з 24 жовтня заборонена передвиборча агітація на чергових виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних та міських голів і перших виборах депутатів об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних та міських голів. У той же час, напередодні, 24 жовтня, у Києві правоохоронці зафіксували вже 34 порушення виборчого законодавства в "день тиші" перед місцевими виборами 25 жовтня.
Як писав у своїй статті для ZN.UA "Чим злякало держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів?" аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні, виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.
"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", − зазначив Клюжев.