На крісло мера Києва претендують 29 кандидатів

Поділитися
На крісло мера Києва претендують 29 кандидатів У жовтні кияни оберуть мера © kievcity.gov.ua
1 жовтня столичний виборчком завершив реєстрацію учасників місцевих виборів.

У виборах київського міського голови братимуть участь 29 кандидатів, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Київську територіальну виборчу комісію.

Всього було подано 32 заяви, але трьом кандидатам було відмовлено в реєстрації через неправильне оформлення документів.

У четвер були зареєстровані кандидат від партії "Відродження" екс-прем'єр-міністр Юрій Єхануров, кандидат від партії "Наш край", колишній глава Київської міськадміністрації Володимир Макеєнко, лідер партії "5.10" Геннадій Балашов, кандидат від партії "Спільна дія" журналістка Тетяна Монтян, а також Олексій Самохін − від партії "Автомайдан", Роман Михайлов − від партії "Сила людей" і Дмитро Павличенко, кандидат від Української республикансокй партії.

Серед кандидатів на посаду міського голови чинний мер Віталій Кличко, лідер політичної партії "Укроп" Геннадій Корбан, позафракційний народний депутат Борислав Береза, екс-мер Олександр Омельченко, а також кандидат від партії "Самопоміч" ресторатор Сергій Гусовський.

25 жовтня на території України за виключенням Криму і окремих районів Донбасу відбудуться місцеві вибори, завдяки яким сформується новий склад обласних, районних, міських і сільських рад, а також будуть обрані мери міст і сільські голови.

Зокрема, відбудуться вибори депутатів до 91 місцевої ради в Донецькій області та до 31 місцевої ради в Луганської області.

Закон про місцеві вибори прийнятий 14 липня, передбачає зміну діючої до цього змішаної виборчої системи.

Як писав у своїй статті для ZN.UA "Чим злякало держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів?" аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні, виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.

"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", − зазначив Клюжев.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі