Представники самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" у мінській контактної групи з врегулювання ситуації в Україні Денис Пушилын і Владислав Дейнего заявили про згоду "республік" перенести вибори за наполяганням "нормаднской четвірки".
"Повідомляємо про згоду "ДНР і ЛНР" на перенесення виборів з 18 жовтня та 1 листопада на наступний рік", - цитує заяву ватажків угруповань ТАСС.
Пушилін і Дейнего заявили, що вони "вивчили заяви та рекомендації пані Меркель і пана Олланда", провели в Мінську консультації з представниками ОБСЄ та Росії, а також "отримали вказівки від наших лідерів Олександра Захарченка та Ігоря Плотницького".
Традиційно в "ДНР" і "ЛНР" висунули ряд умов.
"За цей час Україна буде зобов'язана виконати всі взяті на себе Мінськими угодами зобов'язання. А саме: надати Донбасу особливий статус, не допустити переслідування і покарання осіб - учасників подій на території Донецької і Луганської областей, а також переголосувати поправки в Конституцію в новій, узгодженої з нами редакції", - заявили представники сепаратистів.
Під час переговорів у Нормандському форматі 2 жовтня глави держав Україна, Франція, Росія і ФРН домовилися перенести вибори в "ДНР" і "ЛНР" , які були заплановані на 18 жовтня і 1 листопада.
Напередодні представник президента України Петра Порошенка з міжнародних справ Костянтин Єлісєєв заявляв, що російська сторона в Парижі нав'язувала Україні прийняття нових законів про амністію всіх бойовиків, проте Україна на це не погодилася.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що президент РФ Володимир Путін вже посилає "сигнали" лідерам збройних сепаратистів про перенесення виборів".
Після переговорів у Парижі президент Франції Франсуа Олланд зазначав, що вибори в окупованій частині Донбасу повинні спочатку відбутися, і тільки потім Україні повернуть контроль над кордоном.
Як писало "Дзеркало Тижня", на переговорах у Мінську французький дипломат П'єр Морель пропонує законопроект, за яким вибори на непідконтрольних територіях повинні пройти за окремим законом, положення якого можуть суперечити українській Конституції. Детальніше про "план Мореля" читайте у статті Сергія Рахманіна Морельскі тези.
Згідно із заявою глави президентської партії "Блок Петра Порошенка" Юрія Луценка, у місцевих виборах не зможуть брати участь "Гіві", "Моторола", "Захарченко" та інші бойовики, які "не підлягають амністії".