Журналіст «4 каналу» Остап Дроздов розповів про нові «стандарти» свободи слова від Банкової

Доповнено
Поділитися
Журналіст «4 каналу» Остап Дроздов розповів про нові «стандарти» свободи слова від Банкової © depositphotos/maxxyustas
Нещодавно телеканал змінив власника, ним став «слуга народу» Ковальов.

Журналіст «4 каналу» Остап Дроздов розповів, що нове керівництво одразу почало втручатися у редакційну політику та висунуло перелік «заборонених» для висвітлення тем. Наприкінці грудня власником каналу став народний депутат Олексій Ковальов  («Слуга народу»).

«Я мав суто спортивний іронічний інтерес, скільки ж протриває дія Меморандуму про невтручання в редакційну політику. Повідомляю: 1 день. Рівно 1 день», - пише Дроздов у Facebook.

За словами журналіста, нові менеджери планують відмовитися від проукраїнського порядку на користь просування нарративів «об’єднання».

«Зі знанням справи повідомляю, що процес блокування всього категорично-українського курують ті самі «медіа-менеджери», які недавно створювали холдинг для (Віктора) Медведчука і регіонала (Вадима) Столара», - пише він.

Дроздов також навів перелік тем, які стають табуйованими. Під заборону потрапили усі «чутливі» для президента Володимира Зеленського теми на кшталт офшорів та «Вагнергейту», діяльність голови його Офісу тощо. Дозволяється виключно нейтральна критика «всенародного лідера».

  1. Дорожня корупція «Великого будівництва».
  2. Збагачення владної еліти – журналісти неодноразово фіксували появу у народних депутатів від партії влади елітної нерухомості та автівок. До декларацій    це майно не потрапляє, які і попередники, нові обличчя записують його на родичів.
  3. Усе, що стосується голови Офісу президента Андрія Єрмака. Керівник адміністрації президента позиціонується як «друга особа в державі», він виконує завдання, на які не має повноважень, зокрема, займається зовнішньою політикою. Водночас Єрмака звинувачують у співпраці з державою-агресором, а його брат Денис проходив у справі про торгівлю державними посадами.
  4. «Вагнергейт»– зрив спецоперації із затриманням найманців російської ПВК, причетних до злочинів на Донбасі, який міг стати наслідком «витоку» інформації з найвищих владних кабінетів.
  5. Офшорний скандал – згідно з документами Pandora Papers , офшорні компанії «Кварталу 95» отримали в 2012 році від структур олігарха Ігоря Коломойського 40 млн доларів. Ймовірно, ці кошти були виведені з «Приватбанку».
  6. Усе, що стосується олігарха Ігоря Коломойського.
  7. Спроби Банкової взяти під контроль Конституційний суд, призначивши двох нових суддів, хоча юридично вільних місць у суді немає. Міжнародні експерти відмовилися брати участь у незаконному «конкурсі», а без належного відбору суддів буде підважено легітимність ключового органу.
  8. Антимонопольний комітет. Один із найсильніших органів влади у судах відбивається від скарг на зловживання енергомонополії Ахметова та перевитрат бюджетних коштів дорожнім картелем.  Натомість Ольга Піщанська продукує справи проти ФОПів за тендерні змови по шкільному харчуванню.
  9. Категоричне табу на колишніх «слуг народу», які відкололися від Зе-команди.
  10. Обов’язкова присутність спікерів «Слуги народу» в кожній груповій програмі.
  11. Для російської мови – сприяння і лояльність.
  12. Віднині патріотична риторика – це «услишать Донбас» (дослівно). Цей пункт, а також пункти 13 та 14, привертає особливу увагу, адже вкладається у контекст заяв Зеленського та Єрмака про «готовність виконувати мінські домовленості». Хоча їхня політична частина загрожує існуванню України як держави.
  13. Заборонено утверджувати українську національну пам'ять, говорити про деколонізацію, декомунізацію, дерусифікацію та інші гуманітарні цінності, тому що вони «роз’єднують».
  14. Позиція щодо Росії: президент Владімір Путін – ворог, але росіяни – «братній народ».
  15. Чорний піар політичних опонентів, насамперед лідера «Європейської солідарності» Петра Порошенка та олігарха Ріната Ахметова – вітається. «Опозиційну платформу-За життя» чіпати не варто.
  16. Усі тезові меседжі потрібно узгоджувати з куратором.
  17. Розворот риторики потрібно здійснювати плавно, щоб це не кидалося в око глядачеві.

«Ось так виглядає провладне ЗМІ», - підсумовує Дроздов, який вирішив піти з каналу.

ZN.UA також готове надати слово іншій стороні – пану Олексію Ковальову або його представнику.

Нагадаємо, народний депутат Олексій Ковальов купив «4 канал», який оформив як подарунок від батьків. Відповідно до декларації, загальна вартість «подарунка в негрошовій формі» – 4,5 мільйона грн.

Раніше канал належав колишньому народному депутату і журналісту Дмитру Добродомову та його партнеру Андрію Мисикую.

Новий власник каналу заявив про невтручання в редакційну політику та заявив, що підписав відповідну угоду з колективом. Водночас придбання «4 каналу» співпало з намаганнями Офісу президента збільшити кількість лояльних до влади телеканалів та спроб «реформувати» під себе державні телеканали «Рада» та «Дом».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі