Новий власник «4 каналу» депутат Верховної Ради із партії «Слуга народу» Олексій Ковальов заявив, що розглядає покупку телеканалу насамперед як інвестицію, яка має як мінімум себе окупати, та заперечив причетність до покупки Офісу президента.
В інтерв'ю виданню «Бабелю» депутат сказав, що переговори про покупку телеканалу тривали майже рік з особисто Дмитром Добродомовим «без будь-яких сторонніх осіб».
«4 канал» має свою специфіку — у нього мовлення іде на всю Україну. Я вів перемовини з іншими регіональними каналами, але співвідношення ціна-якість у «4 каналу» було оптимальним. Якщо в нього зараз зробити правильні інвестиції, він дасть більше покриття і більше впізнаваності у глядачів», - вважає Ковальов.
При цьому він відмовився називати конкретну суму угоди та додав, що фінансування каналу буде вестись у першу чергу за рахунок його власних коштів, хоча у його декларації значиться лише 7 млн гривень заощаджень.
Також він пообіцяв не втручатись в редакційну політику телеканалу, хоча натякнув, що деякі автори опозиційних до влади програм можуть передумати працювати на телеканалі, власником якого є провладний депутат.
«Це залежатиме від людей, які ведуть ці програми. Я ж не можу зазирнути в їхні голови та визначити, що вони планують далі робити. Якщо вони будуть вважати за потрібне і зможуть співпрацювати з тим колективом, який у нас буде, у них є всі законні права далі вести свої програми. Питання в тому, чи бачать вони себе на каналі, власником якого є депутат фракції «Слуга народу», - відповів Ковальов на запитання, чи продовжеть виходити на телеканалі програми Андрія Іллєнка з партії «Свобода» «Український контекст» і Борислава Берези «Засланці», які активно критикують діяльність «Слуги народу».
Нагадаємо, народний депутат Олексій Ковальов купив «4 канал», який оформив як подарунок від батьків. Відповідно до декларації, загальна вартість «подарунка в негрошовій формі» — 4,5 мільйона гривень.
Раніше канал належав колишньому народному депутату і журналісту Дмитру Добродомову та його партнеру Андрію Мисикую
Новий власник каналу заявив про невтручання в редакційну політику та заявив, що підписав відповідну угоду з колективом. Водночас придбання «4 каналу» співпало з намаганнями Офісу президента збільшити кількість лояльних до влади телеканалів та спроб «реформувати» під себе державні телеканали «Рада» та «Дом».