Перший рік телеканалом «Дом» де-факто керував російський режисер Олексій Кирющенко, а журналісти отримували вказівки щодо «правильного подання» новин, йдеться в матеріалі «Української правди».
Олексій Кирющенко відомий як режисер "Слуги народу" та російського серіалу "Моя прекрасна няня". Оскільки він є громадянином Росії, офіційно ДП "Державна платформа іномовлення" очолила Юлія Островська, однак саме Кирющенко займався створенням усього неновинного контенту телеканалу. Колишні працівники телеканалу характеризують його як людину із «не проросійськими, але совковими поглядами».
Офіційно канал по сей день очолює Юлія Островська, яка раніше працювала директоркою з виробництва у студії "Квартал-95". Також впродовж першого року з нею працював Максим Кречетов, який перед запуском каналу звільнився з директорату інформполітики в Офісі президента. А головним комунікатором між керівництвом і журналістами, випусковими редакторами, була Ксенія Герасименко, яка відповідала за новинну частину контенту.
«Саме Герасименко, за словами двох колишніх працівників каналу, передавала вказівки з написання новин від ОП, сварила працівників за те, що вони "перемогу подали не як перемогу", а потім зачищала ці повідомлення в месенджерах. Вказівки також надходили від Кречетова. Він підтверджує, що за час роботи на каналі був частим гостем Банкової, але, запевняє – їздив лише за тим, щоб "дізнатися державну позицію з тих чи інших питань". Адже її й має транслювати "Дом"», - пише «Українська правда».
При цьому останній у коментарі журналістам запевняє, що «жодного б дня» не займався цензурою.
А от рядові журналісти телеканалу «Дом» запевняють, що цензура таки була. Зокрема існував "словник" термінів для новин, як от заборона на використання щодо ситуації в Донбасі слів "війна", "конфлікт", "ворог". Працівники повинні були якнайчастіше згадувати в новинах Зеленського, ОП, президентські програми "Велике будівництво", кредити "5-7-9%" та добре відгукуватись про Олексія Резнікова.
"Кожен раз це був твір на тему "як гарно похвалити президентські програми", і кожен раз було складно вгадати, як саме це треба зробити", – зазначила експрацівниця каналу.
"І в жодному випадку ми не згадували Петра Порошенка. Це була якась ідея фікс, що він дуже погана людина", - додає інший ексспівробітник.
Періодом незначного послаблення вимог щодо "кількості Зеленського" в новинах працівники "Дому" працівники називають призначення на посаду шеф-редактора телеканалу Олексія Мацуки. Однак початку листопада цього року він пішов з каналу.
Про те, як президент Володимир Зеленський перетворює телеканал «Дом» в свій медіаресурс читайте в матеріалі Галини Петренко «Як Зеленський будує медіаімперію».