Президент України Володимир Зеленський заявив про розбіжності у поглядах з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте щодо вступу України в ЄС. Про це Зеленський розповів в інтерв’ю Nieuwsuur.
Зазначається, що кілька тижнів тому Марк Рютте звернувся до українського парламенту і назвав Україну частиною європейської сім'ї. Однак прем’єр-міністр Нідерландів нічого не сказав про членство України у ЄС.
Зеленський розповів, що обговорював це з Рютте.
«Я був чесний з Марком. Я сказав йому приблизно таке: "Дякую за вашу промову. Ви дійсно допомагаєте нам, і я дуже вдячний за це. Але, що стосується ЄС, то ви мовчали про все, що ми просто хотіли почути. Я йому дуже відверто сказав: якщо ви думаєте, що нам не місце в ЄС, то ви повинні це сказати чітко», - заявив президент України.
За словами Зеленського, Рютте відповів, що, на його думку, в ЄС є місце для України, але необхідно пройти певні кроки.
Зеленський також додав, що Україна готова отримати статус кандидата на вступ і розуміє необхідність проведення реформ.
Відповідаючи на запитання про проблеми корупції, президент України заявив, що подібні проблеми є в багатьох країнах ЄС.
«Так, є проблеми. Вони є в багатьох країнах. Ви також маєте їх у багатьох країнах ЄС. Я розумію, що є необхідні реформи, які нам ще потрібні і які ми хочемо реалізувати. І ми робимо це не для ЄС, а для себе. Ми хочемо їх реалізувати. Але на це потрібен час. Ми також не будемо членом ЄС завтра. Ми хотіли б стати кандидатом у члени», - заявив Зеленський.
Зеленський вважає, що, отримавши статус кандидата на вступ в ЄС, Україна може отримати сигнал, який зробив би її сильнішою у боротьбі з РФ.
Раніше прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте натякнув, що у найближчі місяці Україна може не отримати статус країни-кандидата на вступ в ЄС.
Про це він сказав під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Рютте наголосив, що розглядаючи українську заявку, європейським країнам потрібно оцінити весь спектр можливостей, а не лише той, про який просить Київ.
Підтримка та симпатії до України в Європі зашкалюють. Тим не менш, надання нашій країні статусу кандидата в члени ЄС в червні, як на те сподіваються українці, під питанням. Чому? Які заперечення та побоювання виникають в столицях-скептиках та як їх нейтралізувати? Про це Альона Гетьманчук у статті «Статус кандидата в члени ЄС: хто і чому готовий відмовити Україні».