Учора, 26 травня, прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін відвідала Київщину, а саме Ірпінь, Бучу та Гостомель. Однак вже сьогодні Марін заявила про те, що не підтримує надання Україні особливих умов для вступу в ЄС, повідомляє Yle.
«Ще одна велика дискусія, яка у нас попереду, це заявка України на членство в ЄС. Я вважаю, що дуже важливо дати Україні надію: чіткі кроки щодо того, як країна стане членом ЄС у майбутньому», - сказала Марін.
«Я не бачу, як ми могли б зробити винятки, в тому сенсі, що критерії мають виконуватися. Я відкрита для того, щоб Україна отримала статус кандидата», - додала вона.
Однак, за її словами, отримання статусу кандидата на вступ не означає, що вже «завтра» країна стане членом ЄС.
«Звичайно, членство вимагає великої роботи», - зазначила прем’єр-міністр Фінляндії.
Також вона додала, що під час її візиту до України відбулися обговорення того, як Україна може відновлюватися після війни, а також працювати над вступом в ЄС.
Раніше повідомлялося, що Греція та Кіпр підтримують вступ України в ЄС, але виступають проти прискореного процесу вступу, який запропонували кілька східноєвропейських країн.
Підтримка та симпатії до України в Європі зашкалюють. Тим не менш, надання нашій країні статусу кандидата в члени ЄС в червні, як на те сподіваються українці, під питанням. Чому? Які заперечення та побоювання виникають в столицях-скептиках та як їх нейтралізувати? Про це зі свіжими враженнями з Парижу, Гааги та Берліну пише Альона Гетьманчук у статті «Статус кандидата в члени ЄС: хто і чому готовий відмовити Україні».