Намагання нав'язати Україні альтернативу кандидатства на вступ в ЄС сприймається образливо, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
"Стратегічна двозначність щодо європейської перспективи України, якої дотримуються деякі європейські столиці останніми роками, зазнала невдачі та має припинитися", – написав він на своїй сторінці у Твіттер.
На думку міністра, зволікання лише заохотило російського диктатора Владіміра Путіна.
"Нам не потрібні сурогати статусу кандидата на членство, які демонструють "другосортне" ставлення до України та ображають почуття українців", – стверджує голова МЗС.
Strategic ambiguity on Ukraine’s European perspective practiced by some EU capitals in the past years has failed and must end. It only emboldened Putin. We do not need surrogates for EU candidate status that show second-class treatment of Ukraine and hurt feelings of Ukrainians.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) May 19, 2022
Європейська комісія планує до кінця червня представити доповідь про готовність Молдови, України та Грузії до вступу в Європейський Союз, про це заявив голова Європейської ради Шарль Мішель під час візиту до Кишинева.
Чи надасть у червні Євросоюз статус кандидата Україні? Які країни виступають проти цього? Яким чином Євросоюз допоможе з відбудовою країни та підтримкою українських підприємців? Відповіді на ці та інші запитання читайте в інтерв’ю ZN.UA віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної "Рішення про надання Україні статусу кандидата — найкраща інвестиція ЄС у стабільність регіону".