Зеленський підписав "ресурсний закон"

Поділитися
Зеленський підписав © 24 канал
Документ передбачає індексацію ставок деяких податків.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збалансованість бюджетних надходжень, це так званий "ресурсний" законопроект.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" № 1914-ІХ спрямований на зміцнення ресурсної бази бюджетів та запобігання бюджетним втратам через ухилення від оподаткування.

Передбачається індексація ставок деяких податків, зміна підходів до оподаткування ПДВ та акцизного податку тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет, пива, а також рентною платою за використання надр для видобутку руд заліза.

Документ передбачає:

  • підвищення окремих ставок екологічного податку ;
  • запровадження мінімального податкового зобов'язання як податку з потенційно можливого мінімального доходу із земельної ділянки сільськогосподарського призначення, за винятком ділянок членів дачних та садівницьких кооперативів, сільгоспугідь громадян у межах населених пунктів, земель на окупованій території або лінії розмежування на період проведення ООС;
  • встановлення великих платників податків обмеження на перенесення негативного значення об'єкта оподаткування податком з прибутку підприємств минулих років.

При цьому документ містить норми щодо врегулювання проблемних питань оподаткування та забезпечення підтримки бізнесу.

Також закон звільняє на 15 років нові компанії у шахтарських містах від низки податків у рамках спеціального режиму оподаткування. При цьому до другого читання документа вилучили норму вимоги застави на період оскарження податкового повідомлення-рішення.

"Ресурсний" закон встановлює обмеження списання збитків великими платниками з прибутку. Зокрема, збитки враховуються до їх повного погашення, але частинами по 50% щорічно та звільняють виробників свійської птиці, крім курей, від податку на прибуток. Крім того, передбачено оподаткування операцій з продажу третього та більше об'єктів нерухомості за ставкою податку на доходи фізосіб (18%) від чистого податку. Ця норма не поширюється на спадок.

До 2025 року "ресурсний" закон продовжив пільги щодо розстрочення ПДВ на імпорт обладнання. Крім того, документ дозволяє взяти участь у податковій амністії держслужбовцям, які не виконували публічні функції з 2010 року.

Відповідно до закону, звільнення від ПДФО доходів щодо реалізації власне вирощеної продукції тепер залежить не від розміру земельної ділянки, а від розміру отриманого доходу. Для звільнення від оподаткування він має перевищувати 12 мінімальних зарплат.

30 листопада Верховна Рада ухвалила загалом закон №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Спочатку документ отримав назву "антіахметівський", проте до другого читання нічого "антіахметівського" там не лишилося.

Повідомлялося, що так званий "ресурсний" закон коштуватиме Україні чималих грошей. Надалі бюджет країни втрачатиме від $5 млн.

Як повідомляло DT.UA, вже в першому читанні законопроекту "антиахметівські" амбіції влада суттєво зменшилася. І торги тривали до ухвалення документа. "Чи змусять Ахметова "ділитися" з державою?" — читайте у тексті Володимира Даценка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі