Мав стати «антиахметівським», але не вийшло: Рада ухвалила «ресурсний» закон

Документ Доповнено
Поділитися
Мав стати «антиахметівським», але не вийшло: Рада ухвалила «ресурсний» закон © Василь Артюшенко, ZN.UA
В законопроєкт подавали рекордну кількість поправок.

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. За прийняття закону, який голосували за спецпроцедурою, проголосували  255 депутатів.

Фракції голосували так:

  • «Слуга народу» - 210 «за»;
  • ОПЗЖ – 0 «за»;
  • «Європейська солідарність» - 0 «за»;
  • «Батьківщина» - 2 «за»;
  • «За майбутнє» - 18 «за»;
  • «Голос» - 0 «за»;
  • «Довіра» - 19 «за»;
  • позафракційні - 6 «за».

Закон звільняє на 15 років нові компанії у шахтарських містах від низки податків у рамках спеціального режиму оподаткування. Якщо говорити про адміністрування податків, то до другого читання профільний комітет вилучив норму щодо вимоги застави на період оскарження податкового повідомлення-рішення.

Документ запроваджує можливість за рішенням суду тимчасово обмежити право в'їзду керівника компанії, яка має податковий борг. При цьому у другому читанні термін погашення такого боргу збільшився до 240 днів. У редакції законопроєкту до першого читання термін складав 30 днів.

Ухвалений закон встановлює обмеження списання збитків великими платниками на прибуток. Зокрема, збитки враховуються до їхнього повного погашення, але частинами по 50% щороку.

Також закон звільняє виробників свійської птиці, окрім курей, від податку на прибуток. При цьому під час розгляду документа у другому читанні депутати підтримали поправку №119, яка виключила із закону норму про переведення птахівницьких підприємств із спрощеної системи оподаткування на загальну. Водночас правка у 50 разів збільшує ставку єдиного податку (ЕН) 4-ї групи на тих землях, де розміщені птахофабрики.

Крім того, до другого читання з документа вилучили норму про оподаткування ПДВ другого та подальшого постачання житла.

Прийняті поправки до Податкового кодексу передбачають оподаткування операцій із продажу третього та більше об'єктів нерухомості за ставкою податку на доходи фізосіб (18%) від чистого податку. Однак це не стосується спадщини.

Також згідно із законом, до 2025 року продовжено пільги з розстрочення ПДВ імпорту обладнання. Крім того, документ дозволяє взяти участь у податковій амністії держслужбовцям, які не виконували публічних функцій з 2010 року.

Згідно із законом, звільнення від ПДФО доходів з реалізації власновирощеної продукції тепер залежить не від розміру земельної ділянки, а від розміру отриманого доходу. Для звільнення від оподаткування він не повинен перевищувати 12 мінімальних зарплат.

Також не нараховуватиметься мінімальне податкове зобов’язання на земельні ділянки, які станом на 01 січня 2022 року знаходились у межах населених пунктів. 

Закон передбачає старт у 2022 році нарахування мінімального податкового зобов’язання.

Крім того, документ з 2026 року запроваджує касовий метод обрахунку для постачання електроенергії.

Закон звільняє від оподаткування продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення, безпосередньо отриманої платником у власність у процесі приватизації земель (паїв).

Також звільняється від ПДФО доходу у вигляді соціальних послуг.

Закон встановлює право на податкову знижку в частині витрат на навчання та лікування опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям.

Згідно з законом, ПДФО від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії має сплачуватися до місцевих бюджетів.

Профільний комітет парламенту ще 17 вересня рекомендував ухвалити в другому читанні законопроєкт №5600. Повідомлялося, що до другого читання «антиахметівського» законопроєкту депутати подали понад 10 тисяч правок.

Уже в першому читанні законопроєкту «антиахметовські» амбіції влади суттєво зменшилися. І торги тривали до самого ухвалення документу. «Чи змусять Ахметова «ділитися» з державою?» — читайте в тексті Володимира Даценка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі