Завтра суд розгляне скаргу на арешт брата Вовка

Поділитися
Завтра суд розгляне скаргу на арешт брата Вовка © Цензор.нет
За даними ЦПК, апеляцію розглядатиме та сама колегія суддів, яка відмовилася заочно заарештовувати Януковича

Апеляційна палата антикорсуду 21 квітня розгляне скаргу на запобіжний захід адвоката Юрія Зонтова, який є братом голови ОАСК Павла Вовка, повідомили у “Центрі протидії корупції”. Зонтова затримали при отриманні хабаря у розмірі 100 тисяч доларів.

“Завтра в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду призначене засідання, на якому адвокат Юрія Зонтова, брата голови ОАСК Павла Вовка, оскаржуватиме запобіжний захід свого підзахисного у справі про 100 тисяч доларів хабаря. Зараз він перебуває під вартою із правом внесення 35 млн грн застави, які досі не вніс”, - повідомили у ЦПК.

Вказано, що апеляцію розглядатимуть судді Валерія Чорна, Олег Павлишин і Андрій Никифоров. У “Центрі протидії корупції” додали, що саме ця колегія суддів раніше відмовилася заочно брати під варту президента-втікача Віктора Януковича.

На початку квітня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру Юрію Зонтову. Детективи Національного антикорупційного бюро затримали брата Вовка під час отримання ним хабаря у розмірі 100 тисяч доларів. Разом із Зонтовим затримали ще одного адвоката. Того ж дня детективи затримали ще двох адвокатів, які могли входити до потенційної мережі посередників з передачі хабарів. 

9 квітня суд відправив Зонтова під арешт із можливістю застави в розмірі 35 млн 185 тисяч гривень. Після цього суд також наклав арешт на все майно, вилучене під час обшуку у брата голови ОАСК.

За даними ЦПК, питання, у якому Юрій Зонтов брав 100 тисяч доларів хабаря, мав розглядати сам голова ОАСК Павло Вовк або його заступник. В Окружному адмінсуді Києва діяла глибоко законспірована мережа передачі хабарів під кураторством брата Вовка.

Сам очільник ОАСК хабарів не брав, їх передавали адвокати. Гроші акумулювалися у судді Вовка. Частину коштів Зонтов вивозив із країни, при цьому він користувався статусом співробітника Служби зовнішньої розвідки. Як повідомляло ZN.UA, Зонтов поєднував службу в розвідці з адвокатською діяльністю і приховував цей факт від СЗР.

Після затримання Юрія Зонтова президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону про ліквідацію ОАСК. Формальною підставою для законопроєкту стала петиція з вимогою ліквідувати ОАСК, яку підписали понад 25 тисяч громадян.

Однак за даними ZN.UA, після затримання адвоката Юрія Зонтова, токсичність ОАСК перевищила допустимі навіть в корупційному середовищі норми, і Офіс президента таки почав дистанціюватися від цього суду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі