ЄСПЛ завершив розгляд у справі Седлецької проти Генпрокуратури

Поділитися
ЄСПЛ завершив розгляд у справі Седлецької проти Генпрокуратури ЄСПЛ почав розглядати справу Седлецької по суті наприкінці листопада © Natalie Sedletska / Facebook
Наразі перейдено до стадії винесення рішення, повідомив адвокат.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) завершив розгляд у справі журналістки Наталії Седлецької проти Генпрокуратури, слідчі якої хотіли отримати доступ до її телефону, наразі перейдено до стадії винесення рішення. За словами адвоката Сергія Зайця, це може тривати рік або півтора.

"Європейський суд завершив стадію комунікації у справі. Це частина провадження, коли сторони мають можливість обмінятися коментарями. У подальшому за наданими сторонами матеріалами та коментарями суд ухвалює рішення. Як правило, цей період розтягується на рік-півтора", – цитує адвоката "Радіо Свобода".

За словами Зайця, півтора роки на ухвалення рішення є "стислим для ЄСПЛ терміном".

"Можна сказати, що зараз рахунок 2:0 і боротьба йде за останнє очко. Перше ми взяли, коли суд застосував "Правило 39" на місяць. Друге – коли заходи було поширено безстроково. Зараз вирішується справа по суті. Але вже зараз ця справа має вплив на нашу дійсність...", - зауважив захисник Седлецької.

ЄСПЛ почав розглядати справу по суті наприкінці листопада. Відтоді було запрошено та отримано коментарі обох сторін.

Раніше ГПУ на виконання рішення Європейського суду з прав людини зупинила процедуру отримання інформації з телефону Наталії Седлецької.

Нагадаємо, 27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва надав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року.

У вересні 2018 року Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу Седлецької на постанову суду й дозволив прокурорам отримати від оператора інформацію про дату, час та місце перебування її телефону протягом 17 місяців у межах дії базових станцій поблизу офісу НАБУ. Сама журналістка наполягала на повній забороні доступу до даних її телефону.

Редакція "Радіо Свобода", журналісти інших видань, журналістські й антикорупційні організації висловили обурення діями суду та прокуратури. У США та ЄС висловили стурбованість у зв'язку із ситуацією, що склалася.

Седлецька назвала рішення суду тиском і втручанням в особисте життя. Журналістка не виключила, що за нею незаконно стежили правоохоронці, і тепер намагатимуться легалізувати раніше отриману інформацію. У ГПУ ж пояснили, що рішення суду не стосується змісту розмов, і запевнили, що про прослуховування журналістки не йдеться.

За версією ГПУ, доступ до інформації з телефону Седлецької слідчі отримали в межах справи стосовно директора НАБУ Артема Ситника у зв'язку з імовірним розголошенням ним даних слідства у провадженні щодо незаконного збагачення експрокурора сил АТО Костянтина Кулика.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі