Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу журналістки "Радіо Свобода" Наталки Седлецької на ухвалу Печерського районного суду, згідно з якою Генеральна прокуратура України отримала дозвіл на дані із телефону журналістки за 17 місяців - з липня 2016-го до листопада 2017 року. Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Зазначається, що суд скасував ухвалу Печерського суду і постановив опублікувати нову, яка надасть Генпрокуратурі доступ до меншого обсягу даних із телефону журналістки.
Суд дозволив отримати від оператора дати, час та місце перебування телефону Седлецької протягом 17 місяців у рамках дії певних базових станцій поблизу Національного антикорупційного бюро. Журналістка зазначила, що просила суд повністю унеможливити доступ правоохоронців до свого мобільного для того, щоб створити позитивний прецедент всередині країни щодо захисту журналістських джерел від розкриття. Але суд задовольнив її вимоги лише частково.
Нагадаємо, 27 серпня Печерський суд надав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року. Аналогічні дозволи слідчі отримали відносно журналістки "Нового Времени" Христини Бердинських та ще однієї людини.
У ГПУ пояснили, що рішення суду не стосується змісту розмов, і запевнили, що про прослуховування журналістки мова не йде. Седлецька назвала рішення Печерського суду тиском і втручанням в особисте життя.
Як стверджує ГПУ, доступ до інформації з телефону Седлецької слідчі отримали в рамках справи, яку Генпрокуратура зареєструвала стосовно директора НАБУ Артема Ситника у зв'язку з імовірним розголошенням даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика.