У Генеральній прокуратурі запевнили, що не планують втручатися в професійну діяльність й особисте життя головного редактора проекту журналістських розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької. Офіційний представник ГПУ Андрій Лисенко, коментуючи рішення суду про надання слідству доступ до телефонних розмов, речей і документів журналістки, запевнив, воно не стосується змісту розмов.
"Документи з інформацією оператора телекомунікацій, до яких надано доступ судом, не включатиме змісту розмов. Мова також не йде про прослуховування зазначеної особи й інших абонентів. При цьому не здійснюватиметься ніякого втручання в професійну діяльність й особисте життя", - написав Лисенко на своїй сторінці у Facebook увечері у вівторок, 4 вересня.
У ГПУ також пояснили, чому суд надав їм доступ до даних про телефонних розмовах Седлецької за 17 місяців.
"Цей період починається з моменту припинення негласних заходів щодо цивільної дружини Костянтина Кулика (екс-прокурор сил АТО, - ред.) Ірини Німець до дати реєстрації кримінального провадження, в рамках якого досліджуються ці обставини", - уточнив Лисенко.
Він також пояснив, що главред "Схем" є одним з "можливих свідків" у справі про можливе розголошення директором НАБУ Артемом Ситником матеріалів виробництва про незаконне збагачення Кулика.
Нагадаємо, 27 серпня Печерський суд надав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів головного редактора проекту "Схеми" Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року.
Редакція "Радіо Свобода", журналістські й антикорупційні організації висловили обурення у зв'язку з діями суду і прокуратури. Адвокати "Радіо Свобода" готують скарги на суддю В'ячеслава Підпалого і слідчого ГПУ Руслана Іжука.
Як повідомлялося, Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження стосовно директора НАБУ Артема Ситника через ймовірне розголошення даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора АТО Костянтина Кулика.
15 листопада минулого року член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко продемонстрував цей запис членам антикорупційного комітету Верховної Ради і закликав ГПУ відкрити кримінальну справу. Незадовго до цього детективи НАБУ в рамках "справи про рюкзаки" затримали Олександра Авакова – сина голови МВС Арсена Авакова, радником якого був Геращенко.