Адвокати Яни Дугарь, яку звинувачують у причетності до вбивства Павла Шеремета в липні 2016 року, передали в Офіс генпрокурора клопотання про припинення провадження щодо Дугарь за відсутністю в її діянні складу злочину, повідомив Укринформ.
Зазначається, що кримінальну справу стосовно Дугарь дуже швидко хочуть передати в суд, однак прокуратура повинна привести обґрунтовані докази по справі.
Адвокат Микола Оріховський заявив, що стороні захисту не давали доступу до матеріалів досудового розслідування. Тоді, як захист наполягає на доступ до оригіналів всіх матеріалів справи, а не вибіркових його частин.
Оріховський додав, що прокуратура взагалі мовчить з приводу достатності і обґрунтованості доказів, які надають слідчі органи.
"Таке квапливе бажання направити справу в суд і перенести дискусію про це розслідуванні і його результаті виключно в площину судового розгляду, на нашу думку, свідчить про те, що якимось чином сторона звинувачення вже впевнена, що в суді вони досягнуть результату і все у них вийде. У теж час тут ми не чуємо голосу прокуратури", - заявив адвокат.
Він нагадав, що екс-генпрокурор Руслан Рябошапка в лютому заявив, що для передачі розслідування до суду недостатньо доказів, однак після зміни генпрокурора така позиція перестала звучати.
Він також повідомив, що адвокати докладно виклали в клопотанні докази, що підтверджують алібі Дугарь.
Раніше Печерський районний суд знову пом'якшив міру запобіжного заходу військового медика Яні Дугарь, яку поліція називає підозрюваної у вбивстві журналіста Павла Шеремета. У середу, 16 липня, суд продовжив накладені на Дугарь зобов'язання. Але при цьому зняв заборону на спілкування з колегами та викладачами закладу, де навчається військовослужбовець.
Нагадаємо, Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтера Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.
2 липня у поліції заявили, що справа Шеремета готова до передачі в суд для розгляду по суті.
Колеги Шеремета з "Української правди" также засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.
Сьогодні, 20 липня, в день четвертої річниці вбивства журналіста у Києві на вулиці Івана Франка встановили пам'ятний знак на честь Павла Шеремета. Автором монумента став український художник і скульптор Назар Білик.