В Україні підведеним киснем забезпечено 18 500 лікарняних ліжок.
Про це повідомив на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
За словами глави МОЗ, з початку вересня кількість ліжок з підведеною киснем збільшилася на десять тисяч.
"На початок вересня у нас було біля 8800 ліжок з підведеною киснем, на вчора це 18,5 тисяч ліжок з підведеною киснем", - сказав Степанов.
Лікарні в регіонах знаходяться у відомстві місцевої влади, а урядом України було виділено відповідний фінансовий ресурс для забезпечення ліжок в лікарнях підведеною киснем для лікування COVID-19.
Степанов заявив, що МОЗ буде працювати в напрямку забезпечення ліжок для хворих COVID-19 киснем. І за місяць планує довести їх кількість до 40 тисяч.
Він нагадав, що максимальна кількість ліжок для лікування хворих COVID-19, які може виділити система охорони здоров'я, в даний час складає приблизно 52 тисячі, але міністерство шукає можливості забезпечити ще кілька десятків тисяч ліжок.
Міністр закликав українців дотримуватися встановлених Міністерством охорони здоров'я правил: масковий режим, соціальна дистанція, користування антисептиками. У разі симптомів коронавірусної хвороби - дзвонити сімейному лікарю, який при необхідності повинен викликати мобільну бригаду для взяття зразків на визначення COVID-19.
Якщо пацієнт не може зв'язатися з сімейним лікарем, Степанов радить звертатися до Всеукраїнського контакт-центру МОЗ щодо протидії коронавірусної хвороби на лінію допомоги 0800 60 20 19.
Як відомо, робота з пацієнтами з коронавірусом, вимагає кваліфікованих, підготовлених кадрів медпрацівників, але ситуація з медперсоналом в Україні напружена.
Не так давно повідомлялося, що за 9 місяців з медичних установ Києва звільнилися більше семи тисяч співробітників. Міський голова Києва уточнив, що половина з названої кількості це технічні працівники лікарень, а не медперсонал. Проте, відтік медичних кадрів все-таки існує.
Відомо, що за час пандемії в країні звільнилася приблизно 25% медперсоналу. До цієї кількості варто додати тих медиків, які самі хворіють коронавірусом. Щодня таких близько ста чоловік.
Раніше Степанов підтвердив, що в Україні можуть ввести нове обмеження - карантин "вихідного дня", щоб розірвати ланцюг передачі хвороби.
На певний період буде закрито велику кількість магазинів і закладів відпочинку, а ресторани працюватимуть "на винос".
Протягом вівторка, 3 листопада, в Україні вперше добовий приріст хворих коронавірусом досяг 9 524. Всього з початку пандемії в країні коронавірусом захворіли 420 617 осіб. Про це повідомляє Рада нацбезпеки і оборони.
Відзначається, що за весь час епідемії одужали 176 404 особи (7536 за добу), ще 7 731 пацієнт помер від ускладнень хвороби (199 за добу).
Рекорди захворюваності коронавірусом протягом 3 листопада зареєстрували в Києві (856 випадків), в Донецькій (636 випадків), Івано-Франківській (451 випадків), Запорізькій (430 випадків), а також в Чернівецькій (415 випадків) областях.
1 листопада Європа переступила позначку в 10 мільйонів хворих коронавірусом. При цьому половина нових випадків зафіксована в останні п'ять тижнів, тобто заражалися приблизно по мільйону чоловік в тиждень. Таким чином, на даний момент Європа перетворюється в новий центр поширення епідемії. Детальніше в матеріалі "Перед загрозою хаосу".