Чи допоможуть карантинні обмеження стримати поширення коронавірусу в Європі — Bloomberg

Поділитися
Європейські країни повертаються до карантинних заходів, однак немає гарантії, що карантин спрацює.  

На фоні поширення другої хвилі пандемії коронавірусу в Європі, віртуальний саміт лідерів Європейського Союзу ризикує перетворитися на справжню «кризову зустріч» після того, як деякі потужні країни ЄС знову були змушені запровадити жорсткі карантинні обмеження, адже кількість випадків хвороби активно зростає. Європейські лідери вкотре опинилися на межі вибору стосовно того, чи запроваджувати жорсткі карантинні обмеження, адже під час першої хвилі пандемії жорсткий карантин призвів до невтішних економічних наслідків, пише Bloomberg.    

На відеоконференції лідерів ЄС неминуче підтвердиться те, що вони помилися стосовно того, що найгірший момент пандемії коронавірусу вже залишився позаду. Також, ймовірно, європейські лідери дійдуть висновку, що пандемію не так вже й легко стримати навіть використовуючи цілеспрямовані заходи.  

Кожен день приносить фіксацію все більшої кількості випадків хвороби, і держави ЄС в паніці шукають нові та ефективні методи стримування поширення вірусу.

Деякі країни готові знову запроваджувати досить жорсткий карантин, однак, поки важко спрогнозувати, чи допоможуть карантинні обмеження стримати пандемію цього разу.

У 27 країнах ЄС, де вже понад 210 тисяч людей померли від коронавірусу, а майже 6,5 мільйонів зараз інфіковані, схоже, що ймовірною подальшою стратегією Європи буде запровадження комендантської години, закриття  ресторанів, але, школи, швидше за все, уряди Європи спробують залишити відчиненими.

Німеччина, яка є справжнім економічним двигуном блоку, вже фактично готова до запровадження жорсткого карантину, так само як і Франція.

Президент Франції Емманюель Макрон визнав, що "вжиті заходи виявилися недостатніми для протистояння другій хвилі пандемії, яка охоплює всю Європу".

Італія також розглядає питання регіональних локдаунів. Цього тижня кількість нових випадків хвороби в країні рекордно зросла, а госпіталізації піднялись до найвищого рівня з травня.

Найбільше побоювання полягає в тому, що люди вже починають звикати до пандемії, а тому вже не так сильно бояться коронавірусу, а це може призвести до ігнорування деяких карантинних обмежень.

Європейські країни фактично втратили усі успіхи, яких досягнули у боротьбі з пандемією навесні, коли були запроваджені жорсткі локдауни.

"Карантинні заходи були пом'якшені занадто рано", - заявила в середу журналістам у Брюсселі голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен.

Якщо Європа не проявить рішучості в боротьбі з другою хвилею пандемії, тоді європейські країни ризикують зіштовхнутися з третьою хвилею коронавірусу.

Навіть країни, які спочатку досить ефективно контролювали пандемію, розчарувались.

Для прикладу, Греція, яку спочатку хвалили за успіхи у стримуванні поширення хвороби, зараз зіштовхнулася зі значним зростанням кількості випадків, оскільки влада дозволила влітку проводити масові заходи, такі як весілля та хрестини, що сприяло передачі коронавірусу.

Механізми відстеження контактів у деяких країнах провалилися. Бельгія збиралася припинити тестування людей без симптомів хвороби, оскільки лабораторії перевантажені, і пацієнти змушені занадто довго чекати на результат.

Велике питання для європейських лідерів: чи можуть країни ЄС уникнути загальних локдаунів, які в першій половині року призвели до того, що європейська економіка зайшла у глухий кут?

Одним з питань, яке слід обговорити лідерам ЄС, є проблема доповнення вже наявної практики тестування на коронавірус та покращення механізму відстеження контактів.

Пандемія коронавірусу виявила своєрідну ахілесову п’яту ЄС: головну відповідальність національних урядів за політику охорони здоров’я, яка в умовах кризи може підірвати цінний єдиний ринок блоку.

Закриття національних кордонів та обмеження експорту медичного спорядження всередині ЄС навесні спонукало Європу до обговорення більш послідовної реакції на пандемію.

У середу Європейська комісія активізувала зусилля, спрямовані на вдосконалення національного обміну епідеміологічними даними та більш широкого використання програм мобільного відстеження, а також зосередження уваги на швидкому тестуванні.

Компетентність національних урядів ЄС і навіть місцевих органів влади - залишається ключем до того, наскільки добре чи погано впорається блок з другою хвилею пандемії.

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш вибачився минулого місяця після того, як применшив ризик вірусу та скасував рішення про носіння захисних масок для обличчя в приміщенні.

"Питання про те, як ми пройдемо через цю пандемію, буде вирішальним для здоров'я дуже великої кількості людей", - сказала канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Голландський прем'єр-міністр Марк Рутте вказав на помилки власного уряду, заявивши 14 жовтня парламенту країни, що "не все склалося добре" за останні тижні.

Однак, суттєвих змін у політиці ЄС щодо контролю над пандемією не відбувається. Навпаки, відео конференція лідерів ЄС для обговорення ситуації з пандемією - це ще один невеликий крок у кропітких зусиллях, спрямованих на збалансування інтересів системи охорони здоров’я та економічних інтересів, що може мати значні довгострокові політичні наслідки, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі