В Україні виявили випадки небезпечної хвороби: як захиститися від ботулізму

Поділитися
В Україні виявили випадки небезпечної хвороби: як захиститися від ботулізму © freepik/freepik
У ЦГЗ нагадали про небезпеку ботулізму.

Троє чоловіків з Рівненської області з будівельної бригади захворіли на ботулізм. Причиною зараження стало вживання привареного солоного м'яса зі свинини з прошарком сала домашнього виробництва. Фахівці Центру громадського здоров'я нагадали українцям, як захиститися від ботулізму та чим небезпечна ця хвороба.

За словами генеральний директор Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб Романа Сафонова під час онлайн-брифінгу в ОДА, бригада будівельників із шести осіб з Рокитного, перебуваючи на будівельних роботах у Києві, повечеряла привареним солоним свинячим м'ясом з прошарками сала домашнього приготування без термічної обробки.

«З шести троє захворіли на ботулізм», – сказав він.

У ЦГЗ розповіли, що про перший випадок ботулізму у 42-річного чоловіка Рівненському ОЦКПХ стало відомо 1 листопада 2023 року, а 3-го числа - ще про два випадки захворювання. Усі захворілі – мешканці с. Рокитне Сарненського району.

«Так, чоловіки не одразу звернулися по медичну допомогу, незважаючи на активні клінічні прояви. Через погіршення стану будівельники повернулися на Рівненщину», – йдеться у повідомленні.

У відібраних зразках сироватки крові чоловіків було виявлено ботулотоксин. За інформацією Центру громадського здоров’я, на сьогодні ці троє будівельників виписані з медичного закладу у зв’язку з одужанням.

Ботулізм: як захиститися від хвороби

Ботулізм – це харчове отруєння, що може призвести до важких наслідків. У ЦГЗ пояснили, щоб захиститися від ботулізму, слід уникати споживання наступних продуктів, якщо сумніваєтесь у їхній якості та умовах зберігання/транспортування: 

  • копченої, в'яленої, солоної та консервованої риби;
  • м'ясних та грибних консервів;
  • консервів домашнього виробництва.

Як розпізнати ботулізм

До симптомів ботулізму належить:

  • порушення близького зору – людина не може прочитати текст, але добре бачить предмети;
  • сильно виражена сухість у роті;
  • важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);
  • підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
  • запаморочення;
  • короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);
  • ураження м’язів шиї та кінцівок.

У ЦГЗ додали, що найчастіше симптоми ботулізму проявляються поступово.

«Надалі з'являється порушення зору – одна з найперших ознак ботулізму. Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття «грудки» у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі», – йдеться у повідомленні.

Фахівці ЦГЗ закликали українців за першої підозри на ботулізм негайно звертатися до лікаря.

Раніше ми писали, що треба робити для профілактики інфекцій.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі